Uwagi, skargi, problemy - strona techniczna

Co Wam się podoba lub nie podoba na forum
stary Leszek
****
Posty: 183
Rejestracja: sobota, 6 kwie 2013, 12:34

Re: Uwagi, skargi, problemy - strona techniczna

Post autor: stary Leszek »

"tadeusz" ma rację.
Stary układ był bardziej czytelny.
Moim marzeniem jest powrót do tego co dobrze działało.
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Uwagi, skargi, problemy - strona techniczna

Post autor: placydo »

W takim razie moze jakas ankieta. Mnie ryba.
jogi997
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 25 paź 2018, 07:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwagi, skargi, problemy - strona techniczna

Post autor: jogi997 »

Cześć, jestem nowy i niezbyt obyty z forami więc proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję. Przyszło mi do głowy że w użytkownikach przydatna mogłaby się okazać możliwość filtrowania po lokalizacji. Z innych rzeczy które mnie zastanawiają i narzucają mi się "na dzień dobry" to trudność w szybkim i sprawnym znalezieniu procedury przystąpienia do PTR. Ok - znalazłem mniej więcej regulamin i zasady ale nie wiem gdzie mogę znalezć formularze zgłoszeniowe, informacje o wysokości składek itp. Wiem że jest strona na FB ale też jakby nie bardzo znalazłem tam odpowiedz. Ciekawi mnie również kwestia licencji RDM - materiały, pytania i inne przydatne informacje. Przyznaję że nie przeczytałem wszystkich postów na forum ale wydaje mi się że przejrzałem tematy (szczególnie w dziale poświęconym PTR) dostatecznie rzetelnie. Może przydałby się jakiś dedykowany rozdział?
Czy i gdzie ewentualnie (z braku możliwości filtrowania uzytkowników po lokalizacji) można by zakładać tematy typu "rakieciarze z okolic Wrocławia"
w celu umawiania się na jakieś wspólne lokalne odpalenia?
Z góry przepraszam i dziękuję, Krzysiek
Awatar użytkownika
tineo
**
Posty: 33
Rejestracja: poniedziałek, 23 lip 2018, 06:36
Lokalizacja: Rypin na Marsie

Re: Uwagi, skargi, problemy - strona techniczna

Post autor: tineo »

O ptr, rdm to czytaj na stronie www ptr rakiety.org.pl tam wszystko jest opisane.
BYŁEM BLIŻEJ NIEBA! - Pozdrawiam Tomek C.
Shagr
***
Posty: 66
Rejestracja: wtorek, 19 cze 2018, 09:10

Re: Uwagi, skargi, problemy - strona techniczna

Post autor: Shagr »

Widzę, że często mamy problem ze spamem reklamowym na forum. Jak widać nasze obecne zabezpieczenie rejestracji jest nieskuteczne i tak samo pewnie będzie z mechanizmami captcha.
Może warto przemyśleć zmianę i zastosować taki mechanizm, że użytkownik po rejestracji może napisać tylko jednego posta, w wątku powitalnym.
Niech się przedstawi i wtedy admin nada dalsze uprawnienia. Ewentualnie taki użytkownik niech może napisać dwa posty (bez zakładania nowych tematów).
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Uwagi, skargi, problemy - strona techniczna

Post autor: verex »

Chyba najlepsza opcja byłoby zastosowanie sprawdzonego rozwiazania jakim jest Grey Wizard https://greywizard.com/

To polskie rozwiązanie które jest stosowane przez wiele portali. Nie mam tylko pojęcia czy to darmowe czy płatne, trzeba by się zorientować dokładniej.
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
admin
Administrator
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 31 sty 2011, 17:44

Re: Uwagi, skargi, problemy - strona techniczna

Post autor: admin »

Wyslalem zapytanie.
W momencie kiedy przelaczylem na captcha zaczely pojawiac sie boty. Pytanie jest jednak chyba najlepsza aktualnie mozliwa obrona przed spamem.
Zajmuję się forum tylko od strony technicznej
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Uwagi, skargi, problemy - strona techniczna

Post autor: verex »

Super! Dzwoniłem dziś do nich, mówili ze rozwiązanie jest płatne, ale cena zależy od wielkości klienta i ruchu na stronie. My raczej jesteśmy strasznie małym graczem patrząc na to ile osób jest w PTR i na forum, wiec być może cena będzie taka ze dalibyśmy radę to udźwignąć.
Z tego co mówili, to ochrona przed atakami, wstrzykiwanie kodu i rejestracja spamowych botów jest u nich na bardzo wysokim poziomie. Daj znać jak odpiszą na zapytanie, jestem ciekaw jakiego rzędu to koszty.
Pzdr
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
admin
Administrator
Posty: 214
Rejestracja: poniedziałek, 31 sty 2011, 17:44

Re: Uwagi, skargi, problemy - strona techniczna

Post autor: admin »

Niestety do dnia dzisiejszego nie dostalem zadnej odpowiedzi.
Udalo mi sie zmodyfikowac forum dla nowych uzytkownikow tak, zeby nie mogli dodawac linkow.
Jesli ktos nowy bedzie chcial dodac link - bedziemy musieli go przeniesc do wlasciwej grupy.
Zobaczymy co teraz wymysli nasz spamer.
Zajmuję się forum tylko od strony technicznej
mrozigor
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 28 paź 2011, 16:58

Re: Uwagi, skargi, problemy - strona techniczna

Post autor: mrozigor »

Pomysł @Shagr jest dobry - działa to na niektórych forach i nie jest jakieś problematyczne dla użytkowników i (wydaje mi się) obsługi.
ODPOWIEDZ