sprzątanie forum

Co Wam się podoba lub nie podoba na forum
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

sprzątanie forum

Post autor: Pigła »

Dzień dobry,

uważam, że dla tzw. higieny forum byłoby bardzo rozsądnie aby wysprzątać nasze forum ze starych, powtarzających się i/lub niewiele wnoszących postów. Niektóre posty są spamem, inne nic nie wnoszą, inne mają nieaktywne linki, przez co niewiele można się z nich dowiedzieć, nawet jeśli były niezwykle wartościowe wówczas, gdy linki były jeszcze aktywne. Oczywiście posty pisane przez młodych marzycieli, którzy planują polecieć w kosmos rakietą karmelkową nie są złe, ale można by je umieścić w jakimś "Young Researchers Forum". Ja np 10 lat temu robiłem rakiety z drewnianymi dyszami. Gdy się wstawiło stalową podkładkę to latały całkiem nieźle, ale wpadniecie na ten pomysł zajął mi całe dzieciństwo :lol: :lol: :lol: Też chętnie usunąłbym niektóre swoje stare posty. Bo naprawę świata należy zacząć od siebie.

Do rzeczy. Proponuję aby zacząć od wytypowania postów (a nawet całych wątków) do usunięcia w kolejności od najstarszych. Oczywiście nie chodzi o usuwanie wartościowych rzeczy, treściwych postów, wynalazków, odkryć i postów dokumentujących czyjąś ciężką i wytężoną pracę.

Proponuję aby ten temat przedyskutować na walnym zebraniu PTR w maju.
Pozdrawiam
Paweł Pigłowski
Awatar użytkownika
RDX
***
Posty: 88
Rejestracja: środa, 17 lut 2021, 23:15
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: sprzątanie forum

Post autor: RDX »

Rocket Dynamics - Komponenty do Twoich rakiet! Jeśli potrzebujesz spadochronu, części drukowanych w 3D lub ciętych laserowo napisz na: rakiety.rdx@gmail.com
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: sprzątanie forum

Post autor: verex »

Generalnie to forum ma zassaną bazę ze starego forum pirotechnicznego i jest cała masa wartościowych wątków, które da się wyszukać jedynie wpisując poszczególne frazy w wyszukiwarkę, bo nie istnieją w danych kategoriach albo są pozbawione tytułu. Technicznie nie wszystko hula jak powinno. Usuwanie postów które nic nie wnoszą zajęłoby sporo czasu żeby się przez to wszystko przebić i ocenić co jest wartościowe, a co nie. O ile być może przydałaby się mała reorganizacja kategorii forumowych, czy wątków tak by łatwiej było znaleźć wartościowe wątki i posty, tak jestem przeciwny usuwaniu "głupich" wątków.

Sam ostatnio zajrzałem w posty które pisałem tu 10 lat temu i choć złapałem się za głowę czytając tamte "złote" wypociny sprzed dekady uważam, że jest to ważny aspekt który należy uwzględnić w tym temacie. Historia wątków i postów użytkowników pozwala na ocenę postępu jaki ktoś dokonał na przestrzeni czasu. Ludzie często wchodzą tu zadając błahe i głupie pytania, prezentując swoje złote idee bez potrzebnej wiedzy. Ale większość z nich potem ewoluuje, zdobywa wiedzę, kształci się i zaczyna prezentować projekty warte uwagi. Jest to pożyteczne nie tylko z punktu widzenia organizacji, żeby identyfikować potencjalne zagrożenia które się pojawiają, lecz przede wszystkim dla nas samych. Dziedzina jaką się zajmujemy dla wielu ludzi stanowi hobby, pasję, sposób na spędzanie wolnego czasu, sposób osobistego rozwoju, itp. W mojej opinii jest dziś bardzo łatwo zapomnieć po co coś robimy, stracić sens i motywację. Czasem przejrzenie takich rzeczy pomaga uświadomić sobie drogę którą osobiście przeszliśmy, zobaczyć postęp jaki poczyniliśmy i docenić trud i pracę którą w to włożyliśmy. Uważam, że właśnie z takich typowo ludzkich powodów nie powinno się usuwać "głupich" wątków/postów. Można je przenieść do jakiejś innej kategorii dla początkujących, lecz warto je zachować.

Tak z innej beczki, to przydałaby się baza wiedzy dla początkujących, która wisiałaby na stronie PTR i służyła na warsztatach rakietowych. Jakiś czas temu o tym dyskutowaliśmy przy okazji relacji live ze startu Falcona 9 w której gościł PTR. Taka baza prędzej czy później powstanie na potrzeby warsztatów rakietowych i edukacji. Niestety życie idzie swoim torem i przygotowanie takiego czegoś trwa.

Pzdr,
Damian
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
Pigła
****
Posty: 246
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kruszewnia

Re: sprzątanie forum

Post autor: Pigła »

Na dole strony głównej Forum odnalazłem następujące informacje:
Liczba postów: 25177 • Liczba tematów: 2204 • Liczba użytkowników: 988

W koszu natomiast znajdują się jedynie 33 posty w 10 tematach.
Naprawdę tylko 0,13% postów zasłużyło sobie na wyrzucenie do kosza?

W mojej poprzedniej wiadomości zastosowałem pewien skrót myślowy. Nie chodzi o wyrzucenie, ale o przeniesienie do kosza/archiwum.
Jeżeli chodzi o to co pisze Damian, zgadzam się. Nie usuwajmy "głupich" wątków. Ale te nie rozwijające przenośmy je do kosza. Podoba mi się również Twoje stanowisko, które opisałeś w poście (na który trafiłem wykonując błądzenie przypadkowe po forum) http://www.forum.rakiety.org.pl/viewtop ... 745#p29329. Tamten post i ten Twój dzisiejszy trochę się łączą.

Ja osobiście bardzo lubię filmy tego gościa https://www.youtube.com/watch?v=FbLVOOfxvig Myślę że wielu modelarzy przyzna mi rację, że gość robi dobrą robotę. Może PTR mogłoby również produkować coś podobnego - polskiego. I można by w podobnym do filmów ApogeeComponents kluczu uporządkowywać forum.

Problem leży jak zwykle w czasie. Bo co do idei sprzątania forum sądzę, że wiele osób się zgodzi.
Pozdrawiam
Paweł Pigłowski
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: sprzątanie forum

Post autor: placydo »

Ja na ten przykład wcale się z Tobą nie zgadzam.
W koszu jest zapewne tak mało tematów bo te pisane przez boty bądź będące tylko reklamą były całkowicie usuwane.

Poza tym polecam używać wyszukiwania w google.com zamiast forumowego. Przykład:

Kod: Zaznacz cały

site:forum.rakiety.org.pl silnik z rurki zimnej wody
RDX pisze: piątek, 23 kwie 2021, 17:28 Choćby taki temat... http://www.forum.rakiety.org.pl/viewtop ... f=2&t=3101
Ja na ten przykład wybornie się uśmiałem.
Skiba
***
Posty: 128
Rejestracja: środa, 15 lut 2012, 18:44

Re: sprzątanie forum

Post autor: Skiba »

Nie bawmy się w elektrodę :wink:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w pisania postu. Nie może on służyć przeciwko niemu w żadym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Cobra
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 19 maja 2012, 10:56
Lokalizacja: Pruszkow

Re: sprzątanie forum

Post autor: Cobra »

Pigła pisze: piątek, 23 kwie 2021, 19:00
Ja osobiście bardzo lubię filmy tego gościa https://www.youtube.com/watch?v=FbLVOOfxvig Myślę że wielu modelarzy przyzna mi rację, że gość robi dobrą robotę. Może PTR mogłoby również produkować coś podobnego - polskiego. I można by w podobnym do filmów ApogeeComponents kluczu uporządkowywać forum.

Problem leży jak zwykle w czasie. Bo co do idei sprzątania forum sądzę, że wiele osób się zgodzi.
Jeśli mogę dorzucić dwa grosze to faktycznie, by było super coś po PL i linkami do stron gdzie kupić podzespoły itp
Też polecam te kanały:

The Rocketeer
https://www.youtube.com/channel/UCX0Mmu ... Pi-zke2FNQ

Charlie Garcia
https://www.youtube.com/channel/UCgBqAF ... kj304eiiVw

i BPS
https://www.youtube.com/channel/UCILl8o ... XIe2svjHhg
ODPOWIEDZ