Pomysł na hamownie

urządzenia naziemne
Pulsar
*
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 11 paź 2019, 22:01

Pomysł na hamownie

Post autor: Pulsar »

Witajcie, przyszedł mi do głowy pomysł na zrobienie hamownie nie używając żadnej elektroniki. Hamownia miała by pokazywać tylko ile jest wstanie unieść silnik, bo jak na razie tylko na tym mi zależy.
Jak miała by działać ta hamownia zapytacie. A otóż tak silnik (jakoś tam zamontowany) napierał by na kawałek drewnianego kątownika zamontowanego łożyskiem do innego kątownika wbitego w ziemie a następnie od siły silnika ten pierwszy kątownik napierał by na wagę (spokojnie nie sprężynową tylko taka kuchenną).
*Wszystko jest na rysunku
hamownia.png
hamownia.png (18.72 KiB) Przejrzano 3911 razy
Powiedzcie co myślicie o takim rozwiązaniu. Jeżeli mogłoby mnie to zabić to wybijcie mi ten pomysł z głowy (w sumie to dlatego stworzyłem ten temat) Jak ktoś ma lepszy pomysł lub pomysł na udoskonalenie to proszę pisać.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pomysł na hamownie

Post autor: jaskiniowiec »

Zdecydowanie prostsze (i sprawdzone) rozwiązanie, to zamontowanie silniczka na wadze pionowo z dyszą do góry. I akurat waga sprężynowa może być lepsza, bo wagi kuchenne elektroniczne często mają za mała liczbę pomiarów na sekundę. Po prostu pokażą wartość dopiero po jakimś czasie od nacisku. Dodatkowo by wyświetl;ić wartość potrzebuje pomiaru stabilnego,a o taki przy pracy silniczka czasem trudno.
Pulsar
*
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 11 paź 2019, 22:01

Re: Pomysł na hamownie

Post autor: Pulsar »

OK, dzięki za odpowiedź.
ODPOWIEDZ