Info o HPR

czyli o wszystkim na każdy temat
Gość

Post autor: Gość »

Jeśli mogę to małe korekta



-Potrzebny jest człowiek z Level 2 nie 3 żeby założyć filie. Ogólnie jest potrzeba 3 ludzi żeby była filia. Ale chyba tylko jeden Level 2 żeby mógł wystawiać nowym papiery.



-Owszem trzeba certyfikowane ślinki ale tez jest sekcja eksperymentalna plus jest w Polsce sporo talentu co to pirotechniki więc może by sie ktoś podjął certyfikacji swojego ślinika. Wtedy mu sie otwiera cały rynek bo takie ślinki może sprzedać na cały świat a konstrukcje domowe to......



-Nie ze względu na to ze inne kraje Europy są juz Tripoli możesz wybrać Szwajcaria, UK, Norwegia co maja ludzi ze nawet do Level 4 mogą Ci dac papiery.



-No niestety rakietnictwo kosztuje. MOŻE z upływam czasu i przypływem ludzi zrobić Polska organizację jak Angole maja UKRA co jest tak samo rozpoznawana jak Tripoli czy NAR. Ale myślę ze na początek żeby to ruszyć lepiej sie do kogoś przyłączyć.



-Co do przepisów to masz rację, problem jest. Ja nie znam ich, ale na pewno jak sie jest w grupie to lepiej nacisnąć niż w pojedynkę.



-Czytałem ostatnio PDF jak to w Stanach powstawało, ten na pierwszy piknik startów HPR mieli jedynie 40 osób. Ogólnie NAR kazała kablować na swoich członków zeby ich ukarac. Tych co sie dowiedzieli to wypisali z organizacji. Ale jak HPR nie ustawał tylko nabierał mocy i NAR tracili członków coraz więcej to sie oni dostosowali.



Zawsze zmiana ciągnie za sobą jakieś niewygody ale jest warta. Jak sam napisałeś ze młodzi dorastają i sie zniechęcają. No a w rzeczywistości to dziwisz im sie? Jak nic sie nie dzieje bo wszyscy mówią ze trudno i sie nie da zmienić. Wydaje mi sie (z innych przykładów) ze jak by sie im pokazało ze ohh można rakieta na 3 km polecieć lub wyżej to by więcej młodych zostało przy tym hobby. Tak na marginesie w Kanadzie rekord jest 13,413 m z silnikiem O. W Stanach to 120 km. Tez załodze co to zrobili też zajęło 2 lata żeby uzyskać wszystkie zezwolenia. Tam przecież teraz paranoja o terrorystów.



Ja juz pierwszy krok zrobiłem i sie zapisałem do Tripoli. Jak sie uda to jeszcze przed powrotem do Polski postaram sie zrobić Level 1 (jeśli pogoda i czas dopisze).



Pozdrawiam



Cobra
Gość

Post autor: Gość »

Witam

A czy by nie można kontynuować to co KGR zaczął? Ich celem jeśli jestem dobrze poinformowany to było zrobić Polska rakietę sondującą na paliwo ciekłe. To by był dobry cel ażeby zachęcić młodych. Ale wydaje mi sie ze jest to długo czasowy cel. Na początek żeby było coś na pokaz i zachęcenie to jakieś HPR na paliwo stałe.

No co do miejsc zamieszkania ludzi to sie nie wiele da zrobić. Ale wydaje mi sie ze i tak z Krakowa nie pozwolą im "latać" HPR. Za złożona przestrzeń powietrzna. Tez on będą musieli gdzieś jechać. Także starty można organizować z miejsca jednego ogólno Polskie.



Cobra
Gość

Post autor: Gość »

Witam

No ale Bart czy inspekcja przed startem, start, lot, opadanie i lądowanie w całości żeby rakieta nie wymagała naprawy przed następnym startem to aż tak dużo kłopotu żeby zrobić Level 1? Na Level 2 w TRA jest też test ale pytania i odpowiedzi są online.



Cobra
ODPOWIEDZ