Projekt gimnazjalny POMOCY!

julianz
*****
Posty: 19
Rejestracja: środa, 23 mar 2011, 19:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Projekt gimnazjalny POMOCY!

Post autor: julianz »

Witam!

Mam do was następujące pytanie związane z tym że każdy gimnazjalista jest zobowiązany do wykonania przed końcem 3 klasy projektu na dowolny temat, a że raczej nie interesują mnie ekosystemy lasów deszczowych :???: to chciałbym zrobić jakiś projekt związany z modelarstwem rakietowym myślałem, np. o badaniu różnych rodzajów i konstrukcji rakiet by dowieść który sposób jest najbardziej aerodynamiczny, bądź sprawdzić czy to prawda że kosmonauci i piloci częściej mają bóle zębów (np. na myszach rzecz jasna po uprzednim przedyskutowaniu aspektów humanitarnych)
Jakie są wasze pomysły??
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Projekt gimnazjalny POMOCY!

Post autor: Tofifi »

O ile masz zdolności manualne i nie szkoda Ci kasy "na szkołę" to, możesz pokusić się o zrobienie tunelu aerodynaminczego i pokazanie w nim testów głowicy rakietowych - jak się zachowują i jaka opływa je powietrze...

Bierzesz rurę z plexi np fi 200, z jednej strony dajesz ściankę w której masz kilka paczek słomek do napojów - co ma za zadanie wyrównać trajektorię podmuchu. Po zewnętrznej stronie dajesz wielki wiatrak np od komputera, i jakieś źródło dymu np 12 kadzidełek.....
I wystarczy do środka rury wsadzić model głowicy i masz pięknie pokazane jak zachowuje się pęd powietrza w starciu z różnymi przekrojami głowic....


Pracy przy tym trochę będzie, kasy z 50zl wydasz... ale można zrobić coś na pewno ciekawszego od innych, - przynajmniej przy takim projekcie nie tylko nauczyciel będzie miał ochotę słuchać- bo założę się że duża część klasy będzie zaciekawiona bardziej niż kolejnym referatem rodem z narodowej encyklopedii polaków (czyt. wikipedii),który będzie dłuuugi i niemiłosiernie nudny jak na osoby w waszym wieku.....

Tyle ode mnie. 1 pomysł już masz.


Swoją drogą zamiast durnowatych referatów które uczą tylko osoby które go robił a nie które go słuchają to wszelkie prace ręczne i doświadczenia IMHO bardziej rozwijają....
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Projekt gimnazjalny POMOCY!

Post autor: placydo »

Możesz zrobić coś jak tutaj:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=L0ki-FtPYrA[/youtube]
od 2:30

Myślę, że ciekawsze rozwiązanie i wiele więcej widać (dla oceniających)
ODPOWIEDZ