www.rakiety.pomorze.pl

Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

www.rakiety.pomorze.pl

Post autor: robercik »

Cześć

Jest nowy link do strony domowej ( w budowie :lol: ) grupy z pomorza czyli http://www.rakiety.pomorze.pl .

Niestety zagapiliśmy się i poprzednia domena rakietowcy.pomorze.pl padła. To już rok na polskich forach :D . Odzyskanie domeny okazało się zbyt kosztowne więc wykupilismy nową tym razem na dłuższy okres.

W dziale aktualności test odzysków rakiety wołchow jeśli kogoś zainteresuje.



To moje pierwsze kroki w pisaniu stron domowych więc zapewne nie ustrzegłem się błędów. Wszelkie Wasze uwagi będą bardzo cenne.

Na razie jest praktycznie wizytówka, reszta nie działa albo nie ma indeksu , ale myślę że w krótce zacznie to mieć ręce i nogi :wink:



Jesteśmy w trakcie przelinkowywania naszych postów, jutro wszystko powinno działać normalnie



pzdr
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

No, no, no - fajnie się zapowiada. :D

Trzymam kciuki za Was.

Właśnie dzisiaj odświerzałem na mojej stronie linkownie i ze smutkiem stwierdziłem, że bardzo mało jest rodzimych stron na wiadomy temat. Pomyślałem wtedy o Was - kiedy zrobią swoją stronę? A tu niespodzianka
Fox
PROFI
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: z polibudy
Kontakt:

Post autor: Fox »

Witam!



Panowie to jest to!

Chcę tu dodać że to już trzeci taki ośrodek w naszym kraju, jest grupa krakowska, jesteście Wy czyli grupa pomorze i jesteśmy My czyli grupa zachód a dokładnie DWR - Doświadczalny Warsztat Rakietowy.

Jeżeli będzie taka idea by połączyć siły w ramach projektu "10km" to III rok Politechniki Poznańskiej jest za :) .

Myślę że warto podjąć debatę na temat wspólnej działalności, zawiązania czegoś na kształt SS2S(sugar shot to space), czyli projektu z podziałem ról, wspólnym finansowaniem między krajowe ośrodki.

Co Panowie na to?!



pozdrawiam
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

To już nie pierwsza tego typu propozycja.

W głębi duszy chyba każdy z nas o tym marzy, ale zrealizować taki cel będzie bardzo trudnym przedsięwzięciem.
Fox
PROFI
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: z polibudy
Kontakt:

Post autor: Fox »

Myślę że grupa dorosłych i odpowiedzialnych ludzi jest w stanie się dogadać. Potrzebna jest wola i chęć współpracy. To nie musi być 10km, to może być na początek 2km, ale w pełni kontrolowane 2km.

Hipersonal to pomysł który też ma już swoje lata, ale -z tego co obserwuję- widzę że porusza się do przodu. Są wsród nas elektronicy, doświadczeni w Experimental Rocketry, ludzie z wiedzą o projektowaniu i budowie maszyn, tech. chemiczni itp...

Żeby budować samemu modele potrzeba jest znacznie więcej czasu, potrzebne jest znacznie większe zaplecze techniczne i wiedza.

Sam posiadam 0 więdzę na temat elektroniki, nie mam czasu ani pieniędzy na to by się jej uczyć czy nią bawić. Nie potrafiłbym złożyć do kupy układu do odzysku rakiety, chyba że za pomocą opisu step by step.

Moim zdaniem albo wszystko i nic albo jedno i kąkretnie.

We własnym zakresie pracuję nad korpusem WU z kompozytu.

Dla mnie priorytet to uczynić to hobby jak najbezpieczniejszym, przy zachowaniu niezbędnych parametrów użytkowych.



Jeżeli mamy kiedyś dogonić resztę świata, to niezbędna jest współpraca.



pozdrawiam
ODPOWIEDZ