Tutaj możemy sie przywitać

Jesteś nowy? - przedstaw się...
Awatar użytkownika
bartek.p
Modelarz FAI
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 22 mar 2013, 18:06

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: bartek.p »

Pochodze z podkarpacia ,a dokładnie z Mielca.
Awatar użytkownika
kniklas
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 24 mar 2013, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: kniklas »

Witam,

mieszkam w Warszawie. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku (najpóźniej w przyszłym) podzielę się doświadczeniami z projektu silnika na paliwo ciekłe. Wstępne założenia projektowe mam, pracuję nad doborem paliwa i mieszanki - to później zdeterminuje dobór materiałów i całą resztę. Planuję w drugiej połowie roku zweryfikować założenia i wejść w etap dokładnego projektu i weryfikacji kosztów.

W tej chwili sprawy prywatne mnie dociążyły, także osoby, które chcą się ze mną skontaktować proszę o cierpliwość :smile: Na forum będę na razie zaglądać rzadko.

Gdy będę miał chwilę (raczej druga połowa roku) to będę mógł dopisać hasła na PTR wikipedii dot. silników na paliwa ciekłe .

Plany mam ambitne, ale o nich się dowiecie gdy przyjdzie właściwy czas :grin: Wiem, że są realne bo juz 1,5 roku się głowię jak to zrobić aby projekt miał ręce i nogi.

Pozdrawiam,
Kamil N.
Nie ma rzeczy niemożliwch.
placydo
PROFI
Posty: 710
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kielce

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: placydo »

Hej
Mam dostęp do odtajnionego dokumentu NASA o budowie silników rakietowych na paliwo ciekłe.
Powiem Ci, że chyba nie wiesz jakiego zadania się podjąłeś :wink: Jeśli jednak wiesz to szczerze życzę sukcesów w walce.

Załączam parę przykładowych stron:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kniklas
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 24 mar 2013, 20:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: kniklas »

Dziekuje za odpowiedz!
placydo pisze:Hej

Mam dostęp do odtajnionego dokumentu NASA o budowie silników rakietowych na paliwo ciekłe.
Powiem Ci, że chyba nie wiesz jakiego zadania się podjąłeś :wink: Jeśli jednak wiesz to szczerze życzę sukcesów w walce.

To jest jeden z pierwszych dokumentow jaki znalazlem ponad rok temu :grin: Obliczenia na razie robie w exelu, obecnie pracuje nad ich przeniesieniem do Octave oraz innych profesjonalnych bibliotek numerycznych / termodynamicznych. Wiedze i doswiadczenia czerpie tylko z literatury amerykanskiej (podreczniki akademickie oraz publikacje Von Brauna).


Jeden z przykladow ktory wyslales dotyczy szczegolowych wyliczen dla dyszy, ktorych na tym etapie projektu nie robie. Na razie wykonuje podstawowe obliczenia koncepcyjne przy wielu uproszajacych zalozeniach. Pomysl na algorytm obliczen parametrow silnika i rakiety juz mam opracowany - obecnie pracuje nad jego doszczegolowieniem.


Przyjmuje wiele zalozen, o ktorych na razie nie bede informowac - poczekajmy na drugie polrocze :wink:
Skoro juz grzebie w tym ponad 1,5 roku i mam plan, to pozostaje go tylko zrealizowac !

Pozdrawiam,
Kamil
Nie ma rzeczy niemożliwch.
norteno
*
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek, 22 kwie 2013, 15:04

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: norteno »

Cześć
Jestem Maciek. Lubię samochody, dobrą muzę i podróże. Może i ja zbuduję większy model. Skoro wiosna już przyszła :)
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: jaskiniowiec »

Każdy pretekst jest dobry, nawet wiosna!
Awatar użytkownika
przemo
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 218
Rejestracja: piątek, 25 sty 2013, 19:15
Lokalizacja: Poznań

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: przemo »

Witam kolejny raz.
Tym razem po zmianie nazwy usera na ludzką : prm >> przemo :mrgreen:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Daniel
***
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: Daniel »

Również się przywitam, na forum jestem już od 2 lat ale wracam po długiej przerwie. Mieszkam niedaleko Częstochowy (nienawidzę tej dziury.. ), lat 17 chodzę do technikum klasa druga mechanika lotniczego. Moje zainteresowania to modelarstwo, lotnictwo motocykle oraz od około miesiąca paintball (3 miejsce na turnieju Obrazek ). Na razie mam w planach budowę działającego silnika wielokrotnego użytku na karmelek, oraz rakiety do testów elektroniki. (wysokościomierz, akcelerometr, termometr z zapisem danych na SD oraz wbudowane wyzwalacze zapalników, timery itp. a w przyszłości może i nawet GPS )

Pozdrawiam

Edit: pytanko, czy tylko mi nie działają emotki w postach ?
abcabc
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 24 wrz 2013, 19:06

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: abcabc »

Cześć wszystkim.
maciek1221
**
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 13 paź 2013, 16:16

Re: Tutaj możemy sie przywitać

Post autor: maciek1221 »

Siemanko!
Mam na imię Maciek, studiuję na Politechnice Lubelskiej. Interesuję się całym otaczającym światem, głównie wędkarstwem, komputerami i elektroniką. Warzę własne piwo, a ostatnio, zainspirowany filmem October sky, pracuję nad silnikami rakietowymi. Mam za sobą 11 prób, w tym kilka karmelek, po dopracowaniu dyszy silnik 11 podskoczył nad ziemię, myślę, że 12stka będzie szczęśliwa ;)
ODPOWIEDZ