Witam

Jesteś nowy? - przedstaw się...
Awatar użytkownika
roma1198
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 11 lip 2014, 22:46
Lokalizacja: Warszawa

Witam

Post autor: roma1198 »

Mam na imie Romek :smile:,

Odrazu, przepraszam za moj polski pisemny i ustny, nie jestem obywatelem Polski ale prcuje i meszkam w Warszawie od prawie 3 lat. Bardzo mi interesuje ten temat(rakiet na twardym paliwie) jeszcze z liceum, kiedy robilem pierwszy rakiety iz dlugopisa/flamastera - jako "rocket body" i jako paliwo stosowalem proszek magnezu + grafit z otleniaczem azotanem potasu/natrium. Tez w tych czasach probowalem NH4NO3 jako utleniacz ale dobrych rezultatow nie oszegnelem. Nie mialem w tych czasach a nie internetu, a nie dostepu do odczynnikow. Zostawilem ten temat az na 14 lat czyli do wczoraj :smile: , kiedy przypadkiem znalazlem na youtubie filmik z candy rocket fuel i zauwazylem ze duzo bledow amatory robja przy wybjeranju proporcij paliwo/utleniacz/tlumic, widac to po kolorze spalin i znow sie zajaralem tym tematem. Jeszcze bardzej sie zajaralem jak poszukalem dzisiaj odczynniki i zostalem zdziwjony jakie dostepne oni sa. Mam tez pare pomyslow na temat budowy silnika rakiety. Z checia bym poeksperimentowal i bym sie podzielil z wynikami.
Mam tylko pytanie, jaka jest strona prawna tego wszystkiego? Co mi jest potrzebne zeby to robic legalnie? Widzialem tu na forumie pare artykuly o PTR. Czy wstemp do tego towarzystwa daje mi prawo na takie amatorskie zajecie? Gdzie moge poczytacz o ograniczeniach na ten temat?

Z gory dziekuje, Roman
ODPOWIEDZ