Witam wszystkich!

Jesteś nowy? - przedstaw się...
K5054
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 17 lis 2016, 19:03
Lokalizacja: Wrocław

Witam wszystkich!

Post autor: K5054 »

Witam!
Mam 17 lat i ostatnio "zaraziłem się" od kolegi ze szkoły modelarstwem rakietowym. Oprócz tego moimi hobby są militaria, lotnictwo (z tych dwóch dziedzin pochodzi mój nick :grin: ), żeglarstwo (akurat dzisiaj otrzymałem patent żeglarza jachtowego) oraz chemia. Ale do rzeczy: mieszkam we Wrocławiu i zamierzam niedługo kupić 2 rakiety Klima- jedną mniejszą, drugą trochę większych rozmiarów. Oczywiście do tego jeszcze platforma startowa itp. Co myślicie o takim zestawie:
http://www.modelemax.pl/product_info.ph ... ts_id=7560
http://www.modelemax.pl/product_info.ph ... s_id=18649

Najprawdopodobniej pierwszą okazję do ich wystrzelenia będę miał w przerwie świątecznej. Zna ktoś jakieś dobre miejsce w okolicy Wrocławia do wystrzeliwania rakiet?

Najpewniej następnym modelem będzie rakieta wydrukowana w drukarce 3D.
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Witam wszystkich!

Post autor: jaskiniowiec »

Jak masz dostęp do drukarki 3D, to w sumie możesz sobie wydrukować głowicę, mocowania stateczników itp. Podsumowując...po co kupować za duże pieniądze rakietę Klima, jak możesz sobie zrobić rakietę sam. Masz taka jaka sobie wymyślisz i do tego taniej i CIEKAWIEJ. Będziesz móg już sobie moze nawet coś do niej wstawić, jakąś kamerkę czy coś. Do tego jak to 150 zeta na rakietkę klima przeznaczyć na silniki u Sornowskiego, to latania masz do trzech króli :)
Awatar użytkownika
Łukasz
**
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 8 paź 2013, 17:43
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Witam wszystkich!

Post autor: Łukasz »

Cześć! Fajnie widzieć tu kogoś w podobnym wieku.
Ja również jestem na początku drogi, moja pierwsza rakieta czeka na start. I muszę przyznać, że jest dokładnie tak, jak mówi jaskiniowiec. Samodzielna budowa pierwszej rakiety wiele mnie nauczyła, a przede wszystkim dała mnóstwo radości. Z Tobą na pewno będzie tak samo :)
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ