Pytnia laika

czyli zaczynamy zabawę!
Awatar użytkownika
verex
Supersonic PROFI
Posty: 742
Rejestracja: poniedziałek, 25 lip 2011, 19:38
Lokalizacja: Tczew/Kingston upon Thames
Kontakt:

Re: Pytnia laika

Post autor: verex »

Stary, to jest sklep modelarski a nie aleja czerwonych latarni. Jak się z silniczkami ostrożnie obchodzisz, dobrze je przechowujesz (tj. z dala od ognia) itd, to nic ci się nie stanie. Poza tym i tak nikt tam tego nie sprawdza.
Chociaż teoretycznie takich silniczków powinieneś używać pod opieką osoby dorosłej, a wypadałoby też gdyby ktoś taki wiedział o tym, co to jest i że trzeba się z tym obchodzić względnie ostrożnie.

Pzdr,
Damian
Zapukaliśmy nieśmiało do bram kosmosu...

Near Space Technologies
www.nearspace.tech
Awatar użytkownika
Łukasz
**
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 8 paź 2013, 17:43
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Pytnia laika

Post autor: Łukasz »

verex pisze:Stary, to jest sklep modelarski a nie aleja czerwonych latarni. Jak się z silniczkami ostrożnie obchodzisz, dobrze je przechowujesz (tj. z dala od ognia) itd, to nic ci się nie stanie. Poza tym i tak nikt tam tego nie sprawdza.
Chociaż teoretycznie takich silniczków powinieneś używać pod opieką osoby dorosłej, a wypadałoby też gdyby ktoś taki wiedział o tym, co to jest i że trzeba się z tym obchodzić względnie ostrożnie.

Pzdr,
Damian
Oczywiście, czaję jak należy się z tym obchodzić :) Pracuję czasem z niebezpiecznymi rzeczami, a poza tym moja szkoła już jest niebezpieczna :) Naturalnie odpalałbym to pod opieką rodziców.

Mam jeszcze małe pytanko. Co myślisz o wyrzucaniu spadochronu krążkiem oporowym?
Awatar użytkownika
antyvlad
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 83
Rejestracja: niedziela, 5 cze 2011, 23:37

Re: Pytnia laika

Post autor: antyvlad »

Styropian w acetonie się nie nadaje, co do krążka oporowego - silniczki sklepowe mają ładunek miotający do wyrzucania taśmy/spadu, jak nie potrzeba nie ma co kombinować.
Awatar użytkownika
Łukasz
**
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 8 paź 2013, 17:43
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Pytnia laika

Post autor: Łukasz »

antyvlad pisze:silniczki sklepowe mają ładunek miotający do wyrzucania taśmy/spadu, jak nie potrzeba nie ma co kombinować.
z tego sklepu od Jaskiniowca?
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pytnia laika

Post autor: jaskiniowiec »

Proch czarny służący do wyrzucania spadochronu jest elementem gotowego, zakupionego silniczka modelarskiego.
Awatar użytkownika
Łukasz
**
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 8 paź 2013, 17:43
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Pytnia laika

Post autor: Łukasz »

jaskiniowiec pisze:Proch czarny służący do wyrzucania spadochronu jest elementem gotowego, zakupionego silniczka modelarskiego.
Dziękuję Wszystkim bardzo za pomoc. Przepraszam, że te pytania są takie prozaiczne, ale jakoś nie do końca rozumiem jakieś poradniki. Jak będę miał problem to napiszę. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pytnia laika

Post autor: jaskiniowiec »

Spoko. Polecam stronkę p. Sornowskiego. Masz tam sporo danych, linki do książeczki o modelarstwie, oraz filmiki instruktażowe.
Awatar użytkownika
sław
Modelarz FAI
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 7 mar 2013, 23:58

Re: Pytnia laika

Post autor: sław »

ŁUKASZU.
Nikt na początku edukacji nie został od razu profesorem. Najpierw jest przedszkole,potem szkoła podstawowa,potem gimnazjum,itd,itd. Profesorem zostaje osoba wybitnie uzdolniona,ale tylko pod warunkiem,że jest uparta,pracowita,wytrwała i wie czego chce.
Dlatego,proponuję Ci jako przedszkole zapisać się do jakiejś modelarni najlepiej latającej nie plastikowej.Dotkniesz tam paru materiałów i narzędzi.
Nie mam pojęcia jak to wygląda w Lublinie,ale w Świdniku coś tam jest.Będziesz uparty to znajdziesz.
Tylko nie mów,że chcesz człowieka wysłać w kosmos,bo w przedszkolu to nie wypada.
Awatar użytkownika
Łukasz
**
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 8 paź 2013, 17:43
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Pytnia laika

Post autor: Łukasz »

sław pisze:ŁUKASZU.
Nikt na początku edukacji nie został od razu profesorem. Najpierw jest przedszkole,potem szkoła podstawowa,potem gimnazjum,itd,itd. Profesorem zostaje osoba wybitnie uzdolniona,ale tylko pod warunkiem,że jest uparta,pracowita,wytrwała i wie czego chce.
Dlatego,proponuję Ci jako przedszkole zapisać się do jakiejś modelarni najlepiej latającej nie plastikowej.Dotkniesz tam paru materiałów i narzędzi.
Nie mam pojęcia jak to wygląda w Lublinie,ale w Świdniku coś tam jest.Będziesz uparty to znajdziesz.
Tylko nie mów,że chcesz człowieka wysłać w kosmos,bo w przedszkolu to nie wypada.

Dzięki za rady. Osobiście nie jestem w przedszkolu, więc jak nie masz moich danych to nie pisz o tym :) Chyba,że to porównanie do poziomu zdolności rakietowych to spoko :) Oczywiście tym człowiekiem to chyba jasne co?
Awatar użytkownika
sław
Modelarz FAI
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 7 mar 2013, 23:58

Re: Pytnia laika

Post autor: sław »

Łukaszu.
Nie było moim celem Cię urazić. Jeśli się tak stało to przepraszam. Chodziło mi jedynie o to,że do wielkich rzeczy dochodzi się małymi kroczkami.
Kilka osób dawało Ci mądre rady. No no ja też chciałem.
Na początek poszukaj COŚ w okolicy. Porobisz,pogadasz,a za parę lat ,jak będziesz wyciągał odpowiednie wnioski będziesz "Rakietowym Koksem" i na pewno będziesz się śmiał z tego co myślisz dziś.
POWODZENIA.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ