Prawo prawo prawo

czyli zaczynamy zabawę!
WGSpacetime
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 3 kwie 2018, 12:07

Prawo prawo prawo

Post autor: WGSpacetime »

Jak wygląda budowanie i wystrzeliwanie amatorskich rakiet od strony legalno - prawnej?

1. Czy, nie posiadając żadnej zgody na jakiekolwiek materiały wybuchowe, broń, proch, czy co tam innego, można całkowicie legalnie zrobić R-candy (cukier/KNO3). Jeśli nie, czy taką zgodę można łatwo uzyskać?

2. Jak całkowicie legalnie wystrzelić rakietę? Słyszałem, że trzeba na poligonie i zgłosić to do PAŻP, ale nigdzie na ich stronie nie znalazłem formularza do czegoś takiego. Trzeba tam zadzwonić, maila napisać, czy przegapiłem?
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Prawo prawo prawo

Post autor: jaskiniowiec »

Ad1.
Niestety, w Polsce nic nie wolno, wszystko karalne. Zgodę można uzyskać, ale koszta są tak duże, że tak naprawdę to przepisy ograniczające konkurencję do państwówki i dużych firm.
Ad2
W zależności od lokalizacji jest pewna przestrzeń niekontrolowana. W ramach tego można sobie strzelić z rakietki. Jak to przestrzeń jest do znalezienia na mapach dostępnych gdzieś na PAŻPie. Ale...generalnie jest tak; niskie pułapy - nie ma się czym przejmować, większe, korzystać z FMa albo LRE. Po to też są.

Ad3.
Przepisy przepisami...rozsądek i świadomość wymogów bezpieczeństwa są czymś kluczowym.
ODPOWIEDZ