Modelarstwo vs świeżak.

czyli zaczynamy zabawę!
qwertyalfa
****
Posty: 165
Rejestracja: niedziela, 16 cze 2019, 11:27
Kontakt:

Re: Modelarstwo vs świeżak.

Post autor: qwertyalfa »

Mogę polecić książkę "Młody modelarz rakiet" Pawła Elszteina. Jest tam wiele przydatnych porad, projektów dla początkujących itp. Może i jest to stara książka ale warto. Zawsze też możesz poszukać filmów na YouTube. Jeśli znasz angielski, to będziesz miał łatwiej, bo w tym języku jest najwięcej poradników. Czyli wiesz, czytaj, oglądaj i pytaj.
Pozdrawiam i powodzenia :)
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Modelarstwo vs świeżak.

Post autor: Vigoniusz »

Tak, ten film pokazuje jak można zrobić prosty silnik rakietowy. Przy czym trzymaj się wymiarów podanych w filmie. Niech Cię nie kusi żeby średnica i długość rurek była inna. Ta glina to bentonit(najtańszy żwirek dla kota) - uwaga nie wdychaj pyłu z tego po rozdrobnieniu.
Jednak zamiast brać się za silniki, kup gotowy model rakiety, sklej go, włóż gotowy silnik i sprawdź jak lata. np tutaj masz link do takiego modelu https://allegro.pl/oferta/rakieta-model ... 8629720159

Potem polecam opanować program OpenRocket (dużo jest filmów na ten temat), a dopiero na końcu robienie swojego silnika.
Powodzenia
Space is hard.
seba0456
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: środa, 5 lut 2020, 20:16

Re: Modelarstwo vs świeżak.

Post autor: seba0456 »

A co Pan sądzi o książce "Młody modelarz rakiet" można na jej podstawie coś zacząc?
Planuje składać modele "domowej roboty" bo modelelarstwo planuje traktować jako hobby na zabicie czasu.
Awatar użytkownika
Vigoniusz
****
Posty: 220
Rejestracja: środa, 20 cze 2018, 15:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Modelarstwo vs świeżak.

Post autor: Vigoniusz »

Nie używałem tej książki, ale skoro koledzy polecają tzn. że jest dobra.
Space is hard.
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: Modelarstwo vs świeżak.

Post autor: stansz »

Świeżaku.
Kup w internecie najprostszą rakietę MARS firmy ArtModel i polataj na niej. Rakieta zawiera najprostsze elementy : głowicę, papierowy korpus, łoże silnika , stateczniki , plastikowy spadochron , lineczki. SKLEJASZ go w 20 minut i latasz.
Je
Jednoczesnie studiuj dokładnie tematy forum; w których jest wszystko opisane i zapisz się do nas do PTR
ZACZNIJ projektować rakiety le programie OpenRocket, który jest free i ogolno dostępny.
Dobrych lotów - Zych
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
seba0456
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: środa, 5 lut 2020, 20:16

Re: Modelarstwo vs świeżak.

Post autor: seba0456 »

Narazie nie mam dużo pieniędzy na jakieś lepsze rakiety i paliwo/silniki.
Mam pytanie opłaca się próbować robić "wodną" rakiete?
Nie chcę nią latać na niewiadomo jakie wysokości.
Awatar użytkownika
forsker
**
Posty: 56
Rejestracja: sobota, 5 lip 2014, 12:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Modelarstwo vs świeżak.

Post autor: forsker »

Rakieta wodna jest zupelnie inaczej "napedzana". Oczywiscie mozesz taka zbudowac. Ale tu bedziesz musial zainwestowac w instalacje wodno-pneumatyczna: zawory, zegary pomiarowe no i oczywiscie dobra pompka pneumatyczna (rewerowa).
seba0456
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: środa, 5 lut 2020, 20:16

Re: Modelarstwo vs świeżak.

Post autor: seba0456 »

Nie no ten sprzęt zaawansowany to później. najpierw zrobie prowizoryczna rakiet z butelki i z lotkami, popracuje nad kształtem itp. Ale dzięki za informację
ODPOWIEDZ