Wycinanie wręg

Sprawdzone przepisy na wykonywanie poszczególnych elementów modelu rakiety
Awatar użytkownika
Daniel
***
Posty: 140
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32
Lokalizacja: Częstochowa

Wycinanie wręg

Post autor: Daniel »

Witam

Panowie jak wycinacie okrągłe wręgi do modeli ? O ile w przypadku cienkiego plastiku czy papieru można użyć cyrkla OLFA to jak to zrobić w przypadku np. laminatu czy sklejki ? Jest na to jakiś patent którym da się to zrobić równo i bez jakiegoś drogiego sprzętu ?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Wycinanie wręg

Post autor: Tofifi »

Tak, np cięcie laserem.
Jest wiele firm które oferują takie uslugi, a cena wydaje się być przystępna - zaleznie od wielkości zamównia.

Cięcie laserem daje taki plus, że nie ogranicza się tylko do okrągłych elementów, można tworzyć naprawdę złożone elementy.
Tutaj masz kilka fot z mojego tematu o Saturnie V.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
qwerek
Nowy
Posty: 1
Rejestracja: środa, 12 lis 2014, 22:29

Re: Wycinanie wręg

Post autor: qwerek »

jeśli potrzebujesz wyciąć laserem jakieś elementy to odezwij się do firmy LevelUp - wycinają różne fajne rzeczy :)
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wycinanie wręg

Post autor: Kacper »

Podrzucam filmik z ciekawym pomysłem na wycinanie wręg:
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Wycinanie wręg

Post autor: Tofifi »

CIekawe, ale mało precyzyjne chyba.
Ja aktualnie jestem posiadaczem plotera 100W o wymiarach pola roboczego około 60*90cm. Więc jakby ktoś potrzebował to mogę pomóc.
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 911
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wycinanie wręg

Post autor: Kacper »

Na tokarce też można wyciąć precyzyjniej. Ale to są już poważne maszyny w porównaniu do dremela przykręconego od spodu deski a chciałem podrzucić prosty i mimo wszystko dość precyzyjny sposób dużo lepszy niż otwornice z hipermarketu lub szlifowanie ręczne wielokąta wyciętego piłą. :)
Awatar użytkownika
calvo
**
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 10 sie 2020, 17:41
Lokalizacja: NL

Re: Wycinanie wręg

Post autor: calvo »

Witam :)

Troszke sie nawycinalem tego typu rzeczy ze sklejki pod projekty nie zwiazane z rakietami.
Calkiem dobrze sprawdza sie Dremel "na uwiezi" (kawalek sznurka przymocowany w srodku okregu, a 2gi koniec do Dremela) koniecznie z przystawka frezujaca. Przystawka zapewnia idealnie pionowe prowadzenie frezu. Wymaga to troche wprawy ale po opanowaniu tematu, zapewnia dokladnosc i powtarzalnosc.

Pozdrawiam.

ps. wybaczcie brak PL znakow ale pisze z pracy gdzie nie posiadam polskich czcionek
Per aspera ad astra.
ODPOWIEDZ