Zawody w klasie S1-D na FM 2013

Zapraszamy do sprawdzenia swoich sił
Awatar użytkownika
sław
Modelarz FAI
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 7 mar 2013, 23:58

Zawody w klasie S1-D na FM 2013

Post autor: sław »

No tak. S1D , to ciekawa opcja. Motory od Piotrka Sornowskiego(o ile te parę sztuk by się chciało Piotrkowi opracować i za ile)
Altimetry też nie ma problemu około 150 PLN za sztukę(używane na ostatnich MŚ i ME oczywiście FAI. Było dobrze.)
Osobiście był bym zainteresowany, tylko znając życie pewnie wypadnie mi znowu jakaś nasza impreza.

Jak mnie wyrzucą z kadry, to pewnie będę miał więcej czasu na przyjemności Obrazek

RASKO też super. Myślę że , macie zapędy do współzawodnictwa . SUPER.

Czekam na pytania w sprawach S1, S3, S4, S6, S9. POZDRAWIAM . S.
Awatar użytkownika
sław
Modelarz FAI
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 7 mar 2013, 23:58

Re: Fora Modelarstwa Kosmicznego

Post autor: sław »

Temat mi się spodobał. Tylko ilu rakietowych oszołomów by miało ochotę na taką zabawę??? Ja już nawet mam kilka pomysłów na budowę tego wynalazku.
Jednak obawiam się,że jedynym terminem na tą ciekawą zabawę może być tylko Toruń, i pewnie jak zwykle na przełomie sierpnia i września. A wtedy właśnie mamy najważniejszą imprezę w roku.
W zeszłym roku też chciałem przyjechać, pogadać, może nawet wyciągnąć swoje zabawki. No ale.ŻYCIE.
Chciałbym również wiedzieć jakie warunki powinien spełniać ktoś kto by chciał sobie strzelić rakietkę w Toruniu.
POZDRAWIAM.S.
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Fora Modelarstwa Kosmicznego

Post autor: KSard »

sław pisze:Jednak obawiam się,że jedynym terminem na tą ciekawą zabawę może być tylko Toruń, i pewnie jak zwykle na przełomie sierpnia i września. A wtedy właśnie mamy najważniejszą imprezę w roku.

Witam

Termin Festiwalu w Toruniu jeszcze nie został ostatecznie ustalony.
Może należałoby rozważyć termin np. w połowie września?
Zeszłoroczne spotkanie pod koniec wakacji nie cieszyło się wielkim powodzeniem.

Fajnie, że rozważasz udział w naszych imprezach :)
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fora Modelarstwa Kosmicznego

Post autor: rafciodz »

Jestem jak najbardziej za takimi zawodami :grin:
Przydałby się już wcześniej regulamin, a termin FM 2013 to rzeczywiście jest do ustalenia. Sław sądzę, że Zarząd i całe PTR jest na tyle elastyczne, a w końcu jesteśmy wszyscy " z serca rakieciarzami " że można dograć tak wasze i nasze terminy abyśmy mogli spotkać się nie tylko z Tobą ale i innymi zapaleńcami startującymi dotychczas wg FAI.

Myślę, że na takie zawody, gdy zasady będą już wcześniej znane i chłopaki z mojej modelarni się zapiszą.
Free Your Mind
Awatar użytkownika
sław
Modelarz FAI
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 7 mar 2013, 23:58

Re: Fora Modelarstwa Kosmicznego

Post autor: sław »

Ja osobiście do końca sierpnia jestem na ME w Bułgarii, i to jest dla mnie najważniejsze.Jak bym się na prawdę uparł, to zrobił bym jakieś S1-D. do połowy, a najlepiej do drugiej połowy września.
Tylko jeszcze nie wiem na jakich regułach mógł bym ją u Was puścić.
Skiba
***
Posty: 128
Rejestracja: środa, 15 lut 2012, 18:44

Re: Fora Modelarstwa Kosmicznego

Post autor: Skiba »

Może do zbliżonych jak najbardziej do rzeczywistości i wymagań zawodów. Tutaj co nieco pisze: http://modelarstwo.aeroklub-polski.com. ... 155240.pdf
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w pisania postu. Nie może on służyć przeciwko niemu w żadym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Fora Modelarstwa Kosmicznego

Post autor: Paul »

Witam,
Tylko jeszcze nie wiem na jakich regułach mógł bym ją u Was puścić.
Mysle, ze do dyspozycji mamy dwie mozliwosci:
Pierwsza - Wedlug regul FAI tzn. silnik wiadomo klasy "D" a sama rakieta: srednica minimalna 60 mm oraz minimalna wysokosc 800 mm z czego 50 % wysokosci rakiety
musi posiadac minimalna srednice 60 mm. Jest to o tyle dobre, ze moze przyciagnac i innych sportowcow !!!!!

Druga mozliwosc, to modele o dowolnej konstrukcji , a jedyny wymog to silnik klasy "D". By nie "produkowac" olowkow tzn. rakiet bardzo cienkich mozna ograniczyc
minimalna srednice do np. 30.... 50 mm. Jest to o tyle dobre, ze kazdy moze uczestniczyc w tych zawodach, a warunkiem jest tylko minimalny
wymiar rakiety.

Duzo osob ( na zachodzie) nie lubi FAI ze wzgledu wlasnie na te ograniczenia. Wolnosc konstrukcyjna prowadzi do ciekawych - nieraz - rozwiazan, ale tez i do absurdow :wink:
Ciekaw jestem co wyniknie z tej dyskusji.

A wracajac jeszcze do tego cytatu - u gory- to wlasciwie nie ma ograniczen na FM w Toruniu co do samych rakiet czy silnikow. Startujemy tym co akurat mamy :wink:
Jezeli cos "poknocilem" to prosze mnie sprostowac :smile:


Pozdrawiam
Paul
Awatar użytkownika
sław
Modelarz FAI
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 7 mar 2013, 23:58

Re: Fora Modelarstwa Kosmicznego

Post autor: sław »

Jak się bawić , to myślę , że jakimiś zasadami trzeba się kierować.
Nikt nikomu nie zabrania zrobić sobie modelu o średnicy większej niż 60 mm, i długości większej niż 800 mm. Tylko po co to robić??
Modelem fi 40 długość 500 na silniku B mogę zrobić około 300m. Aż strach pomyśleć co by było na czymś takim na motorze D.
Po prostu ZRÓBMY SOBIE TO S1-D,no i zobaczymy co się będzie działo.\

ROBIMY TO W TORUNIU. CZY NIE???
minimalna długość 800mm średnica 60mm na przynajmniej połowie długości modelu. silnik fabryczny z oznaczeniem "D"
altimetr dla wszystkich za kaucją.


p.s.Nadal się nie dowiedziałem czy muszę być jakimś super CZŁONKIEM. Żeby sobie z Wami polatać.Czy może wystarczy, że ćwierć wieku puszczam rakietki.
jeśli chodzi o kasę, to już się dość napłacilem w Aeroklubie. Dlatego prosze o jak najmniejszy wymiar kary.


POZDRAWIAM.S.
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Re: Fora Modelarstwa Kosmicznego

Post autor: rafciodz »

Co do zawodów to się nie wypowiadam. Co do lotów w Toruniu ogólnie to:
- Członek PTR lata bez dodatkowych opłat - bycie członkiem to opłata roczna 50zł - rok temu było 120zł;
- Modelarz nie będący członkiem stowarzyszenie lata po wniesieniu opłaty startowej 20zł i przedstawia projekt rakiety na forum ( zwłaszcza nowy nikomu nie znany obywatel - zasady bezpieczeństwa ).

Takie były zasady w zeszłym roku.
Free Your Mind
Awatar użytkownika
sław
Modelarz FAI
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 7 mar 2013, 23:58

Re: Fora Modelarstwa Kosmicznego

Post autor: sław »

O. Właśnie o takie informację mi chodziło.
DZIĘKUJĘ.
Całkiem ludzkie zasady.
No to teraz wystarczy tylko czekać na chętnych.
Robimy to S1-D ?
ODPOWIEDZ