Anihilacja

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Cześć

Chłopaki po prostu zawstydzacie resztę rakietowej Polski :D

Kapitalne te Wasze rakietowe wyprawy.

Tak na marginesie wśród muszkieterów widzę Adama; czy wyszedł OSZ z pokładu Pauliny3 ze zlotu ?



pzdr
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Adam »

Witam!

Niestety:/

Ostatnie, co słychać na filmiku to odległe "Pięć!", potem kamera przestała nagrywać z przyczyn niewiadomych...

A na marginesie, Paulina 3 przeniosła się do krainy braku lądowań, stąd też nie pisałem tematu na jej temat :cry:

Ale nie lękajcie się, już kręcę "czwórkę" :twisted:

Pozdrawiam!
zcbmnvx12345
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32

Post autor: zcbmnvx12345 »

witam

a ja mam takie pytanko czy korpus tej rakiety jest laminowany???



pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kacper »

Korpus to zwykła cienkościenna rura tekturowa pomalowana kilkukrotnie lakierem nitro dla wzmocnienia powierzchni a na to spray akrylowy. Widać spiralną przerwę między zwojami papieru.

Na zdjęciach w pierwszym poście w tym temacie dobrze widać jak wygląda korpus.
zcbmnvx12345
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32

Post autor: zcbmnvx12345 »

no właśnie widzę te słoje ale nie wiem dlaczego się spytałem .

mam prośbę do konstruktora tej rakiety Kacpra. Chciałbym konstruując moją pierwsza "dużą" wzorować się na w/w rakiecie Anihilacja. i tu moja prośba po

pierwsze czy konstruktor wyraża na to zgodę ?? Mam jeszcze parę pytań z związku z konstrukcja tej rakiety ale nie bardzo wiem czy pisać to tu w tym temacie,

założyć nowy czy może najlepiej będzie pisać na pw.

Od razu mowie ze zdecydowałam się na tą rakietę ponieważ posiadam dwie kartonowe tuby które znalazłem na śmietniku o kalibrze 80 mm . I tu moje następne pytanie do Kacpra. od czego odpadem były te twoje rury ? pytam ponieważ chce wiedzieć co sobie kupił sąsiad . hi hi :)



pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kacper »

Oczywiście wyrażam zgodę. W końcu między innymi dlatego zamieszczamy swoje projekty na forum :)

Możesz pytać tu - odpowiedzi mogą się przydać jeszcze komuś innemu.

Na tą rurę była nawinięta folia bąbelkowa. Znalazłem ją przy wyjściu z media marktu - jest (albo był) tam punk w którym można sobie było coś zapakować do transportu.
zcbmnvx12345
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32

Post autor: zcbmnvx12345 »

To mam parę pytań ale muszę się dobrze zastanowić żeby nie zrobić bałaganu. :P

no ale chciałem tak na szybko się spytać czy głowica jest zamontowana na stałe??? nie wiem przykręcona? przyklejona? a no i z czego jest ta rurka łącząca korpus w jedną całość ( ta w której znajduje się elektronika)??
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kacper »

Głowica jest łączona z korpusem za pomocą laminatowego wpustu i przykręcona dwiema śrubami żeby nie wypadła.

Złączka (a zarazem przedział elektroniki) to kawałek tekturowej rurki z opakowania butelki jakiegoś wina + warstwa 0,5mm papieru na ŻE żeby pasowało na styk.
zcbmnvx12345
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:32

Post autor: zcbmnvx12345 »

nie umiem cytować ale wcześniej pisałem ze konstruując moja rakietę wzoruje się na anihilacji. prace powoli idą do przodu (naprawdę powoli)ale macie jakieś pomysły na tą rurkę łącząca segmenty która tutaj jest z opakowania po winie?? mam jakieś pudełka ale wszystkie nachodzą na korpus( za szerokie :P )a taka do korpusu 8 cm to naprawdę za jakieś chudziutkiej flaszki tuba . Może macie jakieś inne propozycje albo konkretne " winiacze" :P
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 912
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Kacper »

Jeśli możesz utnij odcinek rurki na korpus takiej długości jakiej ma być złączka, wnętrze dokładnie oklej taśmą pakową i nałóż od środka laminat dociskając go od wewnątrz poprzez napompowanie balona. Prostsza metoda to z tego odcinka rurki korpusowej wyciąć wzdłuż szczelinę tak by po ściśnięciu wchodziło w korpus na lekki wcisk. Później można wzmocnić łączenie jakimiś wręgami lub papierem/laminatem od środka.
ODPOWIEDZ