Avilla

Piszemy tylko o własnych konstrukcjach modeli - ale nie o silnikach!
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Avilla

Post autor: Piotrek »

Witam,


Jaki oż projekt PROXIMA powoli dobiega końca i P2 jest już na wykończeniu postanowiłem się zabrać za podobną konstrukcję ale odrobinę uproszczoną lecz bardziej ,,naszpikowaną'' elektroniką.

Rakieta Avilla- bo taką nadałem jej nazwę będzie miała ujednoliconą średnicę przez co pułap będzie trochę wyższy a sama budowa rakiety będzie mniej pracochłonna. Planowany pułap na silniku p. Tendery G90-1 będzie wynosił około 650m co jest już nawet zadowalającym wynikiem. System wyzwalania spadochronu będzie potrojony (opóźniacz w silniku, uws,lont) przez co prawdopodobieństwo ewentualnej katastrofy podczas lądowania będzie zminimalizowane praktycznie do zera ;) . Jak pisałem powyżej, rakieta będzie ,,naszpikowana'' elektroniką przez co miałem na myśli:
1-2 kamery, lokalizator gps, lokalizator dzwiękowy, uws oraz w przyszłośći altimeter.
Początkowo ten projekt miał być moim flagowcem podczas fm13 ale jednak na niego nie pojechałem (urodziny świętowałem u siebie) a sama budowa rakiety zakończy się do końca 2013r.

DANE TECHNICZNE
-Wysokość: 122cm
-Średnica: 6cm
-Waga: ok 550g
-Pułap: 650m
-Napęd: G90-1
-Wyposażenie: gps, piszczyk, 1-2 kamery, potrojony układ odzysku, altimeter
-Stabilność: 2 cal
Załączniki
Towarzysz Józef, który od tego momentu jest honorowym oblatywaczem rakiet.
Towarzysz Józef, który od tego momentu jest honorowym oblatywaczem rakiet.
Józef oblatywacz.jpg (108.96 KiB) Przejrzano 5456 razy
Podstawowe części rakiety Avilla. Już po wstępnym malowani.
Podstawowe części rakiety Avilla. Już po wstępnym malowani.
częsci Avilla 1.jpg (98.42 KiB) Przejrzano 5456 razy
Avilla 1 w projekcie 3D.
Avilla 1 w projekcie 3D.
Avilla 1 3D projekt.png (20.37 KiB) Przejrzano 5456 razy
Awatar użytkownika
Piotrek
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 26 gru 2011, 15:28
Lokalizacja: Rzeszów, Chotyłów

Re: Avilla

Post autor: Piotrek »

Po niecałych dwóch latach od rozpoczęcia prac nad rakietą Avilla mogę wreszcie powiedzieć, że konstrukcja
jest już na wykończeniu. Zostało tylko poskładać kosz na elektronikę, uszyć odpowiedniego rozmiaru spadochron i
pomalować stateczniki.
Założenia konstrukcyjne w zasadzie się nie zmieniły i jest to ten sam projekt co 2 lata temu.
W pełnej okazałości
W pełnej okazałości
IMG_20150206_140853.jpg (188.75 KiB) Przejrzano 5231 razy
Jedynie co postanowiłem zmienić to system wyzwalania spadochronu. Spadochron zostanie wyzwolony
za pomocą opóźniacza (i mojej nitrocelulozy), który posiada silnik G90-1. W zamian tego wpadłem na pomysł zainstalowania na pokładzie rakiety
kamery, która nagrywa w jakości fullHD. Pomyślałem, że na wysokości ponad 0,5km mogą być już ładne widoki :wink:

Piotr.


P.S.
Orientuje się ktoś ile kosztuje mniej więcej rura wykonana z laminatu szklanego o takich lub zbliżonych wymiarach : średnica 61 mm, grubość ścianki 1,5 mm długość 1 m.
stary Leszek
****
Posty: 183
Rejestracja: sobota, 6 kwie 2013, 12:34

Re: Avilla

Post autor: stary Leszek »

Zobacz "własnoręcznie wykonane modele" CANDLE 1
ODPOWIEDZ