Rozmiar dyszy silnika hybrydowego

Czyli serca naszych niebolotów !
juluś
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 1 lut 2019, 11:32

Rozmiar dyszy silnika hybrydowego

Post autor: juluś »

Witam!!! Jest to mój pierwszy post na forum lecz już od dawna przyglądam się co się tu dzieje, jednak to nie jest temat tego wątku.
Mam pytanie jak obliczyć wymiary dyszy w silniku hybrydowym. Wiem że na forum był wątek o tym samym problemie z silnikiem na paliwo stałe.
Mam nadzieję że nie zostanę zrugany przez administrację słowami pokroju "masz 14 lat, weź się lepiej za kapiszony" ponieważ na razie skupiam się na jak najbardziej rzetelnym research'em.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam Julian
Awatar użytkownika
donPedro
***
Posty: 73
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 19:00
Lokalizacja: Rzeszów Polska

Re: Rozmiar dyszy silnika hybrydowego

Post autor: donPedro »

Tu jest taki problem, że trzeba znać wartości wykładnika adiabaty i indywidualną stała gazowa dla spalin, aby wyznaczyć wartość przekroju krytycznego dyszy. Tak na szybko mogę podać zależność miedzy przekrojem krytycznym (gardzielą dyszy), a przekrojem wylotowym, w funkcji liczby Macha wypływających spalin. W załączniku jest fragment mych notatek dotyczących wypływu z dyszy (ze stosownymi wzorami). Co do określenia parametrów termodynamicznych w komorze spalania, to stworzyć model obliczeniowy, tj. ułożyć równanie różniczkowe (zwyczajne) opisujące ten proces i je rozwiązać. Nb. właśnie temu się zacząłem przyglądać. Temat jest dość ciekawy acz niełatwy. Jak coś zmajstruję to się na pewno na forum podzielę.
Załączniki
Dysza de Lavala.pdf
(136.6 KiB) Pobrany 464 razy
Piotr M. Strzelczyk
ODPOWIEDZ