mikro silnik

Czyli serca naszych niebolotów !
MTom
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 14 mar 2021, 11:44

Re: mikro silnik

Post autor: MTom »

Rozumiem, że paliwo oparte na glukozie to tzw. karmelek? Z tego wszystkiego własna produkcja czegoś takiego wydaje się najlepszą opcją. Zamówię więc saletrę i w chwili wolnego czasu spróbuję się za to wziąć. Dzięki!
leszek
PROFI
Posty: 24
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31

Re: mikro silnik

Post autor: leszek »

zerknij na to:
http://www.jamesyawn.net/micro/index.htm

pozdr. Leszek
tadeusz
PROFI
Posty: 397
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Poznań

Re: mikro silnik

Post autor: tadeusz »

Jaka jest masa modelu rakiety,masa silnika i paliwa?
Jaki byl zasięg w metrach?
Czy korzystałeś z opóżniacza i podsypki żeby wyzwolić spadochron lub taśmę czy model leciał balistycznie?
Masa silnika jest ważna bo wpływa na stabilność modelu w locie /silnik nie może być za ciężki/.
MTom
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 14 mar 2021, 11:44

Re: mikro silnik

Post autor: MTom »

Masa całej rakiety razem z silnikiem to ok. 6g., samego silnika ok. 2g. Nie wiem, ile waży samo paliwo. Długość całej rakiety to 70mm, a średnica 7mm. Zasięg trudno mi określić, bo rakiet albo nie odnalazłem, albo uderzyły w ścianę znajdującą się w odległości ok. 15 metrów od miejsca wystrzału. Siła uderzenia była bardzo duża, więc przypuszczam, że mogłyby jeszcze spokojnie lecieć kilkanaście metrów albo i więcej. Rakiety nie mają żadnych z tych rzeczy, o których mówisz i lecą balistycznie po w miarę poziomym, parabolicznym torze.
tadeusz
PROFI
Posty: 397
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Poznań

Re: mikro silnik

Post autor: tadeusz »

Dzięki za odpowiedż ale jeszcze chciałbym wiedzieć jaki był zapłon elektryczny czy lontowy? Salwą czy pojedynczo
odpalane? Średnica dyszy też by mogła coś powiedzieć.
MTom
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 14 mar 2021, 11:44

Re: mikro silnik

Post autor: MTom »

Zapłon elektryczny bezpośrednio z zapalników dołączanych do kupionych silników, salwą. Średnica dyszy ok. 1,5 - 2mm.

Może zdjęcie z oferty sprzedaży (niestety już nieaktualnej) tych silników będzie pomocne:
silniczki.jpg
silniczki.jpg (20.12 KiB) Przejrzano 5218 razy
stansz
****
Posty: 317
Rejestracja: poniedziałek, 18 lut 2019, 11:13
Lokalizacja: Białystok

Re: mikro silnik

Post autor: stansz »

Szkoda, że te mikrosilniki nie są sprzedawane.Czy próbowałeś zdobyć silnki z sztucznych ogni?
inżynier STEM Białystok
Zbych Staniszewski
MTom
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 14 mar 2021, 11:44

Re: mikro silnik

Post autor: MTom »

Tak, próbowałem z czymś takim:
pol_pm_Piskajici-Raketky-Gwizdzace-rakietki-RS1-144-sztuki-1886_1.jpg
pol_pm_Piskajici-Raketky-Gwizdzace-rakietki-RS1-144-sztuki-1886_1.jpg (35.42 KiB) Przejrzano 5160 razy
Efekt był bardzo niezadowalający. Te rakietki wgl nie mają dyszy, moc jest nieporównywalnie słabsza, zazwyczaj nie starcza jej nawet na wypchnięcie rakiety z wyrzutni.
tadeusz
PROFI
Posty: 397
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Poznań

Re: mikro silnik

Post autor: tadeusz »

Może wystarczy wylot rurki zanurzyć w żywicy epoksydowej a potem wywiercić dysze lub wkleić dyszę w rurkę po
uprzednim jej skróceniu.
tadeusz
PROFI
Posty: 397
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Poznań

Re: mikro silnik

Post autor: tadeusz »

MTom,być może znajdziesz rozwiązanie na mojej stronie Silniki Bezdyszowe,tadeusz./str.5/
ODPOWIEDZ