Replika silnika D25-5

Czyli serca naszych niebolotów !
ixion
**
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Replika silnika D25-5

Post autor: ixion »

Witam posiadam zmodyfikowany samochod rc savage przystosowany do uzywania w nim 3 silnikow rakietowych polskiej produkcji na proch czarny mozliwe ze z domieszką aluminium ale to tylko moja opinia. koszt jednego silnika to u mnie w gdyni 30zl za sztuke ja potrzebuje trzech zeby sprawnie ruszyc auto wiec koszt przejechania 15metrow to 90zl stanowczo za duzo i musze wziac sie za robienie ich samemu bo bankrut nieunikniony. jeden silnik ma ok 2kg ciagu a czas palenia to ok 1 sekunda, auto warzy prawie 6 kg wiec musze odpalac 3 silniki na raz i spełniają one role silnikow startowych lub dopalaczy bo auto ma tez silnik nitro. prosze o podanie jakie proporcje i skladniki skladaja sie na paliwo tych silników z jakiego materiału wykonana jest dysza i jak paliwo jest umieszczane w komorze silnika tzn czy jest ubijane? czy prasowane? czy moze jest to jakas inna metoda wlasciwie prosze o jak najwiecej info o tym silniku jak i o metodach jego wykonania. dziekuje i pozdrawiam jaskiniowca za wytłumaczenie obsługi arkusza kalkulacyjnego .
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Prawda jest taka, ze proch czarny z Al za bardzo nie zagada. Dodatkowo robiąc takie silniczki na p.cz. musisz mieć prasę i zestaw przyrządów wytoczonych u tokarza. Sumarycznie wyjdzie więcej. Może spróbować silniczków na karmelce, w rurze PCV. Pewne, względnie proste do zrobienia. Wada - jak do Twojego zastosowania, to za krótko działają.
ixion
**
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ixion »

siemanko, witam sprubuje cos pokombinowac zalerzy mi tylko na tych samych wymiarach i ciagu reszta jest bez znaczenia mam przyspawane specjalne komory na te silniki i wymiary muszą byc takie same. chciał bym sie jeszcze dowiedziec jaką konkretnie farbą mam pomalowac bloki paliwa chodzi mi o marke i nazwe farby najlepiej jak dostał bym ją w obi
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Farba jak pisałem dowolna, szkoda kupować, każdy chyba ma w domu jakieś resztki od malowania kolryfera :D .

Jednak przy zwykłej olejnej trzeba malować dwa razy a więc czekać i się babrać. Ostatnio użyłem antykorozyjnej farby epoksydowej dwuskładnikowej od znajomego. HIGIENA składniki odmierzamy strzykawką mieszamy i malujemy. Za pierwszym razem otrzymujemy wystarczająco grubą warstwę a po godzinie lub dwóch na grzejniku możemy już ładować bloki do silnika. Pędzelek po dokładnym wytarciu w szmatkę nawet bez czyszczenia w rozpuszczalniku nadaje się do powtórnego użycia.

Jesteś z Gdyni to wpadnij do nas, trochę Ci odstąpię tej farby :wink:



Swoją drogą niezły temat takie mikro silniki.



pzdr
ixion
**
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ixion »

Witam hehe no wpad bym kiedys pod pretekstem tej farby cos bym sie nauczył od profesjonalistów nie karzdy ma szczescie mieszkac w jednym miescie z fachowcami od rakiet wiec jak by sie kiedys dało to jestem jak najbardziej chetny obejrzec jakis start czy tez test. Apropo tych mikro silnikow to czy ma ktoś pomysł na wykonanie takiego? widziałem ze ksard miał w skrzynecze takie na paliwie HP, moze mógł byś powiedziec jak je wykonujesz i jakie mają parametry pracy? jedyne co ogranicza mnie przy robieniu takich silniczkow to wymiary max śr zew korpusu nie moze przekroczyć 24mm długości nie większa niz 70mm pozatym musi miec co najmniej 2Kg ciągu czas palenia minimum 1,3 sekundy a super by było jak ten czas można było wydłużyć.
ODPOWIEDZ