Karmelka na KClO4

Skład wykonanie itp...
Kapeć
**
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Kapeć »

Skoro juz to mi przyszlo do głowy to mysle ze bardzo dobrym paliwem byłaby mieszanka żywicy z nadchloranem i nie trzebaby uzywac innych dodatków sam nadchloran i żywica w odpowiednich proporcjach powinna dać ładny efekt. Dodatkowo mozna pokusic sie o zastosowanie taniej żywicy poliestrowej której wszelkie reduktory zawadzaja pomyslcie nad tym :P i jak to by był mój patent nazwijcie mieszanka kapciowa :D
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

Witaj



Zanim coś opatentujesz, musisz jeszcze sporo wiedzy łyknąć.

Widzę, że jesteś jeszcze bardzo mało zaznajomiony z tematyką amatorskich paliw rakietowych.

Nie wyważaj już dawno otwartych drzwi - zapoznaj się chociażby z tematami dotyczącymi paliw rakietowych na forum pirotechnicznym. Zobaczysz jak jeszcze mało wiesz ...

Tam też był taki, który przypisywał sobie prawa do "wynalezionych przez siebie mieszanek".

Nie gniewaj się, ale szczególnie drażni mnie ignorancja.
Kapeć
**
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Kapeć »

oj ja to tak żartem pisze :) nie zalezy mi na nazwaniu swoim nickiem paliwa bo co to mi da. Nie nalezy tak odrazu z pełna powaga do wszystkiego podchodzic. Te "patenty" słuza przynajmniej tak mi sie zdaje tylko własnej satysfakcji. Poprostu żartuje np ze "stopiny pirotechmana" gdyz stopina ta istnieje chociazmy w młodym modelarzu rakiet i nie jest to (chyba) wynalazek Pirotechmana a jesli jest to zwracam honor.

W koncu chyba nikt nie ma prawdziwego patentu na te mieszanki. Nauczyłem sie z Pańskiej strony bardzo wiele jeszcze jak nie bylo strony pinota ale i tak uwazam ze mało umiem, prawie nic no ale po to jestesmy zeby bylo miło i wesoło czasem pozartowac tez trzeba



a i dodam : Bawimy sie bezpiecznie :)



ps. Paliwa o których mówie sa tak proste ze trudno zeby nie były wynalezione np proch z lepiszczem czy nadchlorany z żywicą :wink:
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Papa smurf zawsze powtarza "bawimy sie bezpiecznie" :?



Odkąd pojawiłeś się na forum nic nie pokazałeś, za to uwielbiasz prawić morały. Wydaje mi się że to czym nas częstujesz to typowa "wiedza" internetowa: ktoś coś gdzieś napisze, ktoś gdzieś to potwierdzi, kolega przyklaśnie i już "wiemy" o co chodzi. Jeśli w dodatku mamy fantazję dodamy coś od siebie i już można bez końca tworzyć teorie, byle tylko ktoś nie sprawdził czy mają jakikolwiek sens.



Pwiem tak.

Jeśli wykonałeś próby tego "paliwa" na podstawie których można wyciągać jakieś wnioski - pokaż materiały filmowe i zdjęciowe.

Jeśli nie robiłeś żadnych prób przenoszę temat do luźnych pogawędek.



pzdr
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Moim zdaniem Kapeć nieźle się zapowiada. Dajmy mu czas.
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: KSard »

Cześć

Masz racje, trzeba mieć chociaż trochę poczucia humoru. :D

Jakoś nie wyczułem Twoich intencji - sorry !



Z paliwami rakietowymi jest tak, że trudno już coś nowego wymyślić.

Większość składów na pewno gdzieś kiedyś ktoś próbował.

Testujmy więc i dzielmy się swoimi spostrzeżeniami na ten temat.

Nawet sprawdzenie tego samego składu przez innego eksperymentatora jest cennym doświadczeniem.

Kompozycja nadchloran potasu + żywica epoksydowa znana od dawna nie była chyba jeszcze badana przez członków tego forum. Tak więc spróbuj i napisz coś na ten temat.
Kapeć
**
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: Kapeć »

jestem własnie ciekaw co by wyszlo na poliestrowej ona jest bardzo tania w porównaniu do epoksydowej. Zanim jednak ja bede to testowac jeszcze sporo czasu upłynie wiec próbujcie.



Taka ciekawostka i uwaga:

Do utwardzania żywicy poliestrowej używa się również nadtlenku metyloetyloketonu inaczej mekap jest to bardzo silny ciekły zwiazek wybuchowy a utwardzacz zawiera go podobno az 40%. Mam nadzieje ze cały sie rozłozy w trakcie utwardzania w paliwie, bo nie chciałbym nadtlenków w bloku paliwowym.To tak jakby włożyc spłonke detonacyjną w mieszanine nadchloranu z paliwem. Miejcie to na uwadze i ostrożnie testujcie!
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: jaskiniowiec »

Awatar użytkownika
PINOT
PROFI
Posty: 352
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Post autor: PINOT »

To prawda, podobają mi się morały Kapcia - takie starodawne - jeszcze z początków zabaw w rakiety.

To trochę tak jak mój pradziadzio, ktory mawiał "Uważaj wnusiu na automobile, bo one tak szybko jeżdżą" :)



Co do nadtlenków w poliestrach - istotą ich działania podczas utwardzania jest to, że się rozkładają. Oczywiście, można zmieszć 1:1 MEKP i kclo4 i podpalić - ale to temat z kategorii rurabombing. Ja w każdym razie odradzam lub polecam forum dla samobójców



Sądzę, że fajnie jest pożartować, ale rzeczywiście wywody zaczynają trącić coraz niebezpieczniejszą ignorancją.



Ale....też byłem młody i takie pomysły mi do głowy przychodziły (na szczęście w porę mnie przystopowano), a więc popieram kolegów - czytaj i rozwijaj się, bo masz entuzjazm - a to wiele.
saper
***
Posty: 69
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: wejherowo

Po co kombinowac

Post autor: saper »

Siemanko czytam i dochodze do wniosku po co kombinowac z jakimis substancjami i tak jak koledzy pisza spalic dom kota kuchenke a i tak to co juz zostało wymyslone nic nowego nie wymysli bynajmniej takie jest moje zdanie Pozdr.
Zablokowany