Paliwa żywiczne

Skład wykonanie itp...
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: Sw21 »

rafciodz pisze:a prasa to lewarek 5 ton ( samochodowy ) :smile:
Tak słyszałem o tym,mam zamiar zrobić z tego prasę.
Pozdrawiam!Aleksander
Hack
******
Posty: 98
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: Hack »

Gdyby okazywało się, że glut doprowadza nas do szewskiej pasji, warto dodać tak zwanego superplastyfikatora do betonów BWW. Związki tam stosowane to różnorakie eterki, spowodują mniejszą lepkość i spowolnienie sieciowania. Tak odgrzebałem wątek z sentymentu. Pozdrawiam
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: Sw21 »

Już nie ma problemów 24.10.2014 przeprowadziłem udany tezt paliwa zpp w składzie 61KN 14Mg 6Su 1Fe2O3 18Epidian53+Z1.127 g paliwa ok 150Ns ponad 3 sekundy pracy,przepraszam,że nie mam filmu,ani zdjeć.Test był w nocy więc wszystko w promieniu ok.4m rosświetliła piekna kita Sr standardowy jak na moje warunkiz pcv,a dysza cx5.Za niedługo powinen odbyć się lot na tym paliwie.
Pozdrawiam!Aleksander
Awatar użytkownika
wojteks
**
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 4 sie 2014, 16:21

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: wojteks »

SW21 - a jak z erozją dyszy? dałeś podkładkę? Jaki korpus?
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: Sw21 »

Dysza(z cx5) zerodowała o~1,5mm.Niestosowałem podkładki korpus z rurki pcv nibco sch40 1.Dziwne było to iż silnik w teście statycznym zadziałał prawidłowo,a w locie się rozszczelinł nie wiem czy widziałeś,ale wyglądało to tak
https://www.youtube.com/watch?v=aD8wp9Vh_5E. Kupię małą tokarkę,nauczę się toczyć robię metalowy silnik,hamownia i jazda z paliwami żywicznymi :twisted:
Pozdrawiam!Aleksander
stary Leszek
****
Posty: 183
Rejestracja: sobota, 6 kwie 2013, 12:34

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: stary Leszek »

Rozumiem, że to były dwa silniki,a nie ten sam korpus użyty dwa razy.
Lot był niestabilny od początku, widać że był przedmuch od początku pracy.
Jak wklejałeś dyszę? Bo chyba tu był błąd.
karol
***
Posty: 97
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 18:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: karol »

Witam

jaki był zacisk?

pozdrawiam
"Gdy nie wiesz, do którego portu płyniesz, żaden wiatr nie jest dobry." Seneka Młodszy
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: Sw21 »

stary Leszek pisze:Rozumiem, że to były dwa silniki,a nie ten sam korpus użyty dwa razy.
Lot był niestabilny od początku, widać że był przedmuch od początku pracy.
Jak wklejałeś dyszę? Bo chyba tu był błąd.
Dwa silniki,dysza nie była wklejana-silnik robiony metodą Robercika(tylko bez podkładki).Według mnie lot na początku był w miarę stabilny gdyby tak było do końca to na pewno byłoby 400m.Wiał mocny wiatr~7m/s.Według mnie przedmuch powstał po chwili, ponieważ gdyby powstał od razu to rakieta"zatańczyłaby" na wyrzutni.Zacisk początkowy~350
Pozdrawiam!Aleksander
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: Sw21 »

Przeprowadziłem ostatnio test paliwa ZPAM,Silnik wykonany przez Kacpra(dzięki).Huk był naprawdę potężny.


Wszystkie informacje pod filmem.
https://www.youtube.com/watch?v=IQbqaiqTfng
Pozdrawiam!Aleksander
Sw21
***
Posty: 126
Rejestracja: piątek, 6 gru 2013, 20:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Paliwa żywiczne

Post autor: Sw21 »

Cześć!Ostatnio(3.10) przeprowadziłem udany start rakiety na paliwie zpp o składzie 60 kno3,12 mg 40uq,8 cukier,20 epidian 53+Z1 w ilości 90 g,przy kn początkowym=220,odpalane lontem wolnopalnym nastepnie szybkopalnym w termokurczu,a na końcu 0,4g kno3 +mg 40uq 1:1 w lakierze NC.Lot udany,rakieta wylądowała pomyślnie uws wyzwolił spadochron masa startowa 700g,pułap 400-500m.Niestety dokumentacja filmu beznadziejna(nie nagrałem filmu osz,chociaz w rakiecie jest miejsce na kamerę),a film z ziemi chyba lepiej by wyszedł jakbym nagrywał pralką,ale lot naprawdę bardzo ładnie wyglądał(piekny złoty ogon za rakietą).

FILM

https://www.youtube.com/watch?v=GC40j5pnfoQ


O samej rakiecie napiszę więcej przy następnym locie.
Pozdrawiam!Aleksander
ODPOWIEDZ