UWS5

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: UWS5

Post autor: PIOTR »

Ja również się zaopatrzyłem, wersję UWS 551
Reset układu jest bajeczny - polecam, warto :grin:
to the open space
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: UWS5

Post autor: Paul »

Witam,
Naprawde fajne i bardzo proste uklady. Mysle, ze nawet i dla samodzielnego montazu jako zestaw idealnie by sie nadawaly. Mi chodzi cos takiego po glowie, by ten Twoj uklad budowac w ramach zajec szkolnych. Mala grupa pasjonatow, ktorzy buduja elektronike, buduja rakiete "ala" Piotr - bardzo ladne modele !!!- buduja wyrzutnie i na zakonczenie ida startowac modelem. Oczywiscie nie powinno zabraknac teoretycznych obliczen srodkow parcia oraz ciezkosci, uzyskanej wysokosci ...... ale tym powinien sie juz zajac nauczyciel z fizyki :wink: Ja osobiscie sprobuje cos takiego zrobic w Niemczech... o ile Jaskiniowiec nie bedzie mial nic przeciwko temu :wink:

Pozdrawiam
Paul

Ps.
jezeli chodzi o ten UWS 5-51 za 35 zl :shock: ... to oplaca sie go juz kupic chociaz by tylko ze wzgledu na ten KMZ51 - dzisiaj juz tylko sam KMZ 51 kosztuje ok. 10 Euro :wink:

Ten KMZ 10B tez juz znacznie zdrozal: http://www.conrad.de/ce/de/product/1828 ... OR-KMZ10BB
Nie wiem ile on kosztuje w Polsce , ale w Niemczech jak widac - 4,5 Euro
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: UWS5

Post autor: jaskiniowiec »

Musiałbym opracować płytkę na normalne elementy, nie SMD. Wtedy to faktycznie dzieciarnia mogła by się bawić w lutowanie. Pomyślę o tym. Oczywiście płytka będzie większa.
P.S. Mam KMZ51 z niższej ceny, ze starych zapasów . Gdybym chciał teraz kupować te KMZty, to na pewno nie było by to 35 zł.
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: UWS5

Post autor: PIOTR »

Cały podlaski squat rakietowy jest już zaopatrzony w UWSy 551 - następne konstrukcje będą latały z tą elektroniką.
to the open space
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: UWS5

Post autor: jaskiniowiec »

Są już instrukcje obsługi do układów.
INSTRUKCJA DO UKŁADU UWS 5-10
INSTRUKCJA DO UKŁADU UWS 5-51
AQUARIUS
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 18 lis 2011, 10:35

Re: UWS5

Post autor: AQUARIUS »

Może głupio zapytam. Ale czy Autor mógłby zrobić dokładny spis elementów (taki dla laika....) potrzebnych do montarzu powyższego układu? W miarę sobie radzę z trawieniem płytek i lutownicą. Ale dla mnie elektronika to kolorowe klocki, które trzeba wlutować w odpowiednie miejsce. Poprostu nie znam się na tyle, żeby ze schematu odczytać co jest potrzebne, a już wogóle próbowac dobierac po swojemu elementy - choć parę układów z powodzeniem już wystrugałem (oczywiście zgodnie z instrukcją :smile:) Drugie pytanie, to czy Autor nie byłby tak dobry i powyższego układu nie zaprezentował z elementami pełnowymiarowymi, bez SMD? Układ UWS5 chciałbym zastosować w prostym modelu rakiety własnej konstrukcji na silnik ROS z tego wątku:http://rcplock.pl/forum/viewthread.php? ... post_10592
Zgóry dziękuję za cierpliwość i pomoc.
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: UWS5

Post autor: Tofifi »

1)a nie prościej zamówić gotowy UWS? cena nie jest kosmiczna
2)W przypadku rosa, UWS jest zbędny.
AQUARIUS
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 18 lis 2011, 10:35

Re: UWS5

Post autor: AQUARIUS »

Zbędny pod warunkiem, że ROS odpali ładunek miotający. W tej chwili rakieta jest odbudowywana, bo tak się właśnie w ostatnim przypadku nie stało... Poza tym lubię trochę podłubać.
Awatar użytkownika
KSard
Supersonic PROFI
Posty: 1499
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: UWS5

Post autor: KSard »

AQUARIUS pisze:Zbędny pod warunkiem, że ROS odpali ładunek miotający. W tej chwili rakieta jest odbudowywana, bo tak się właśnie w ostatnim przypadku nie stało... Poza tym lubię trochę podłubać.

Witam

Słyszałem o tym przypadku - Jarek mi mówił, co się stało.
Trochę jestem zdziwiony, bo takich przypadków jak dotąd nie było.
Na koniec małe sprostowanie - twórca układów typu UWS jest Jaskiniowiec.
pozdrawiam KSard - www.facebook.com/ksardpl : www.ksardrakiety.cba.pl

"Ci, którzy skłonni są zrezygnować choćby z części prawa do wolności aby uzyskać w zamian trochę tymczasowego bezpieczeństwa, nie zasługują ani na wolność, ani bezpieczeństwo "- Ben Franklin
Awatar użytkownika
gregores
Podniebny Filmowiec
Podniebny Filmowiec
Posty: 164
Rejestracja: czwartek, 28 mar 2013, 18:03
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów

Re: UWS5

Post autor: gregores »

Witam! Mam pytanie odnośnie UWS5-51 czy jego działanie u mnie jest poprawne: Zasilanie akumulatorek NiMH 9V naładowany na full, układ w pozycji pionowej (góra podkówka regulacyjna, dół podpięcie zapalnika), przy maksymalnym skręceniu podkówki w lewo (mamy przed oczyma UWSa) zasilanie zapalników wyłączone. Przechylamy w różne strony i przy kącie wychylenia już około 60st. następuje włączenie zasilania zapalników. W położeniu ponownie pionowym już przy minimalnym przekręceniu podkówką w prawo ok. 10st. następuje przepływ zasilania na zapalnik. Wydaję mi się, że jakoś za mały jest zakres regulacji wyłączający zasilanie zapalnika!? Reset układu nie daje żadnego efektu. Pytanie moje kieruję głównie do Andrzeja ale jeśli ktoś zna fachową odpowiedź to bardzo proszę!
"Celuj w Księżyc, bo nawet jeśli nie trafisz - będziesz między gwiazdami"
ODPOWIEDZ