Niemiecka elektronika pokladowa

Aparatura pokładowa, układy pomiarowe i wykonawcze.
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Niemiecka elektronika pokladowa

Post autor: Tofifi »

muszę przyznać że cena bardzo fajna - UWS 35-35zl, altimeter kompletny zestaw około 160-180zl a tutaj mamy wszystko w 1 za cenę samego altimetru. No i waga... :grin:
Paul jak jest z sprowadzeniem do polski? Były z tym problem?
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Niemiecka elektronika pokladowa

Post autor: Paul »

Paul jak jest z sprowadzeniem do polski? Były z tym problem?
Nie , nie ma problemow. Jezeli sa osoby zainteresowane ta elektronika, to prosze zglaszac zapotrzebowanie. Przy nastepnej wizycie w Polsce moge ta elektronike dostarczyc + instrukcja obslugi :wink:

Pozdrawiam
Paul
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Niemiecka elektronika pokladowa

Post autor: Tofifi »

Ja jestem wstępnie zainteresowany, czy dobrze rozumiem,że podpinam baterię robię zasobniki na proc i gotowe?
Czy coś trzeba dokupić, dospawać doszlifować :mrgreen:
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Niemiecka elektronika pokladowa

Post autor: Paul »

Witam,
Uklad pracuje juz od jednej Li-Po bateryjki tzn. od 3,4V do max. 15V. Ja zasilam mojego ALTIMAX`a dwoma Li-Po akumulatorkami . Uklad ten ( jak i wszystkie inne dostepne na zachodzie) jest przystosowany do oryginalnych zapalnikow fabrycznych. Dodatkowo potrzebny jest taki maly kabelek tzn. wyjscie do zalacznika napiecia, do zapalnikow oraz do zasilania. W sumie 8 wyjsc.
Tak to wyglada i kosztuje dodatkowo 3 €
Stecker.jpg
Stecker.jpg (46.72 KiB) Przejrzano 9965 razy
System ten jest bardzo praktyczny, gdyz na stale w rakiecie zamontowany jest wlasnie ten kabelek z wyjsciami a sama elektronika jest tylko podpinana. Bardzo latwy montaz oraz demontaz.
A jak to wyglada po zamontowaniu mozna sobie zobaczyc w temacie o HIPERSONAL`u .

Pozdrawiam
Paul
tadeusz
PROFI
Posty: 396
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Niemiecka elektronika pokladowa

Post autor: tadeusz »

Cześć!

Ja też jestem zainteresowany jednym Altimaxem i dwoma kablami ewentualnie dwoma płytkami pomocniczymi.
Mógłbym go odebrać na spotkaniu w Toruniu 24.09.11.
Ciekaw jestem jaką maksymalną wysokość mierzy i jak się zachowuje po jej przekroczeniu?

Pozdrawiam .tadeusz
Awatar użytkownika
Tofifi
PROFI
Posty: 828
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Niemiecka elektronika pokladowa

Post autor: Tofifi »

dokładnie - ja również bym go odebrał w Toruniu :razz:
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Niemiecka elektronika pokladowa

Post autor: Paul »

Ciekaw jestem jaką maksymalną wysokość mierzy i jak się zachowuje po jej przekroczeniu?
Wszystkie trzy ALTIMETRY mierza wysokosc do 33.000m . Co sie dzieje pozniej trudno powiedziec.... ale bedziemy w stanie to sprawdzic ? :lol: :lol: :lol:

Pozdrawiam
Paul
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Niemiecka elektronika pokladowa

Post autor: PIOTR »

Cześć.
Czy do tej elektroniki można stosować jakieś serwa modelarskie zamiast zapalników?
to the open space
Paul
Supersonic PROFI
Posty: 937
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Luedenscheid

Re: Niemiecka elektronika pokladowa

Post autor: Paul »

Czy do tej elektroniki można stosować jakieś serwa modelarskie zamiast zapalników?
Nie, nie mozna. Ta elektronika wspolpracuje tylko z zapalnikami. INFORMACJA PRODUCENTA !!!
Awatar użytkownika
malyro
PROFI
Posty: 154
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Niemiecka elektronika pokladowa

Post autor: malyro »

Witam !
I to jest pewnie prawda bo serwa do pracy potrzebują sygnału kodowanego.W moim przypadku (rakieta Serw) elektronika serwa została usunięta i serwo działa po przyłożeniu stałego napięcia (max.jest to ok 6V) i wykonuje swój skok.W zamian za elektronike dodałem wył.krańcowy odłonczający napięcie po wykonanym skoku(po co sie ma męczyć hehe).Podejrzewam że wydajnośċ napięciowa i prądowa Altimetru jest wystarczająca dla serwa skoro potrafi odpalić zapłonnik,zresztą można dołożyć jakiś prosty układ dopasowujący.
pzdr.
ODPOWIEDZ