Rakiety Meteor - Ocalić od zapomnienia

Polskie Towarzystwo Rakietowe - wstąp i legalnie odpalaj Rakiety Dużej Mocy
Awatar użytkownika
robercik
Supersonic PROFI
Posty: 1362
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: robercik »

Cześć

Skoro istnieją takie rarytasy być może należałoby znaleźć muzeum które wydzieliłoby powierzchnię na takie precjoza po odrestaurowaniu ?

Piotr, jak tam Białystok ? Ja mogę popytać jak to wygląda w Gdyni.



pzdr
Awatar użytkownika
PIOTR
PROFI
Posty: 933
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Białystok

Post autor: PIOTR »

Należałoby zaprosić do współpracy członków zespołu projektowego, produkcji i obsługi. Przy dostępności zachowanych elementów mielibyśmy pracę z natury a nie z pamięci, która jest zawodna. Po raz pierwszy od zamknięcia programu powstałaby sposobność złożenia w całość dokumentacji materiałowej i konstrukcyjnej.

Opierając się o relacje Grzegorza, na Meteorach się nie kończy. ML posiada egzemplarz MAKa, który po kilku fatalnych remontach został zbadziewiony. Najprawdopodobniej jest to jedyny egzemplarz na świecie.



W mojej ocenie temat rakiet w MLu jest bardzo rozwojowy i trzeba podjąć rozmowy. Choćby po to aby poznać ewentualne płaszczyzny współpracy. W ocenie Grzegorza sytuacja eksponatów wynika z braku grosiwa a nie ignorancji i są przychylni co rokuje nadzieje. Myślę, ze powinniśmy zacząć od siebie i ustalić własne możliwości. Bez przygotowania jakiekolwiek prognozy będą przedwczesne.
Awatar użytkownika
rafciodz
****
Posty: 1237
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rafciodz »

Witam

Przychodzą mi do głowy dwa rozwiązania z tego jedno możliwe.

1. Wypożyczenie z magazynu w celu odrestaurowania i przewiezienie ich w miejsce gdzie dana osoba mogła będzie pracować.

2. Przyjazd, przyjście ekipy na miejsce i praca w pomieszczeniach na zapleczu w celu opisu i zabezpieczenia przed dalszym niszczeniem.



ML brakuje pieniędzy więc byłoby to za własną kasę i jako wolontariat. Sprawa jest inwestycją ponieważ muzeum na pewno zgodzi się na odpowiednio uhonorowany napis - RAKIETA ODRESTAUROWANA DZIĘKI ŚRODKOM I PRACY CZŁONKÓW <span style="font-weight: bold">POLSKIEGO TOWARZYSTWA RAKIETOWEGO</span> i tu wymienieniu z imienia i nazwiska restauratorzy.



Pozdrawiam
ODPOWIEDZ