Strona 3 z 3

Re: Rakieta BNL

: czwartek, 16 sie 2012, 21:57
autor: mysior
Dziś nastąpił drugi lot BNL2.
Wydaje mi się że nie wzniosła się tak wysoko jak za pierwszym razem choć silnik był tej samej klasy. Widać silnik silnikowi nierówny :smile: .

Niestety po wyrzuceniu spadochronu jego linki zaplątały się w stateczniki i rakieta wróciła na ziemie lotem koziołkowym i dość szybko (25 sekund od startu do lądowania).

Fotka zrobiona na miejscu lądowania:

Obrazek


Mała waga rakiety ocaliła jej życie :grin: .

Jako przegrodę miedzy silnikiem a spadochronem zastosowałem watę opatrunkową. Spisała się na medal, żadnych dodatkowych dziur(oprócz dwóch starych).

Obrazek

Film z lotu :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4bNVJLHAKd4&[/youtube]

Re: Rakieta BNL

: czwartek, 16 sie 2012, 23:07
autor: jaskiniowiec
Czyli jest coraz lepiej. Trzeba dać dłuższą linkę do spadu.

Re: Rakieta BNL

: piątek, 17 sie 2012, 01:02
autor: mysior
jaskiniowiec pisze:Czyli jest coraz lepiej. Trzeba dać dłuższą linkę do spadu.
no jest coraz lepiej :grin: , linkę przedłużyłem o 10cm.
Silnik zamontowany i czeka na start :smile: .

Re: Rakieta BNL

: wtorek, 21 sie 2012, 23:04
autor: mysior
Witam
Kolejny lot był lotem bezproblemowym :grin: . Lądowanie co prawda odbyło się na drzewie ale nie było żadnego problemu ze ściągnięciem rakiety :smile: .
Wylądowała 15m od miejsca startu. Czas lotu to około 18sekund, dość szybko wracała mimo prawidłowego rozwinięcia spadochronu.

Film z lotu:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Xh456sxtidk[/youtube]

Aha, rakieta wróciła bez silnika :razz: , prawdopodobnie wyleciał w momencie odpalenia ładunku miotającego.

Czas na budowę poważniejszej konstrukcji :cool: .

Re: Rakieta BNL

: czwartek, 18 paź 2012, 05:34
autor: mysior
Wczoraj rakieta wykonała swój 10 lot. Choć wszystko przebiegło poprawnie to końcowa faza lotu była co najmniej dziwna.Wyglądało to tak jakby rakieta straciła stabilność. Wykonała małą pętlę po czym wyrzuciła spadochron. Wróciła cała bez jakichkolwiek uszkodzeń.Napęd stanowił niemiecki silnik klasy C, jego korpus także był bez żadnych oznak wadliwej pracy. Ciekawi mnie co mogło być przyczyną takiego lotu.

Film z lotu:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NJ6wmOSNqvA[/youtube]

Re: Rakieta BNL

: czwartek, 18 paź 2012, 06:01
autor: rafciodz
Może tam było rondo? :wink: