Strona 5 z 7

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: poniedziałek, 12 maja 2014, 17:05
autor: verex
Hej,

Co kupiłeś za Epidian, że mówisz że to syf?

Do formy dotocz sobie albo zrób ubijak, to bloki powinny wyglądać lepiej ;).

Pzdr
Damian

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: poniedziałek, 12 maja 2014, 19:14
autor: Sw21
Żywicę epidian 53 kupowałem tu
http://www.modelemax.pl/product_info.ph ... s_id=11405

Wydaje mi się że może być przeterminowana(okres trwałości 1 rok).

Natomiast kiedyś zakupiłem żywicę firmy hobby model(też taką miałeś) i działała świetnie.

Bloki będzie się odlewało o wiele lepiej jak kupię sorbitol.

Pozdrawiam!Aleksander

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: poniedziałek, 12 maja 2014, 19:48
autor: jaskiniowiec
Żywice są bardzo trwałe. Skłaniał bym się do tego, że utwardzacz jest do d...Spróbuj z innym utwardzaczem. Epidian 53 to naprawdę fajna żywica.

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: poniedziałek, 12 maja 2014, 19:55
autor: verex
Dokładnie, Epidian 53 to dobra żywica, tylko że rozpuszcza styropian.
Spróbuj dorwać Epidian 601 + utwardzacz TFF - chodzą na allegro i są w mniejszych opakowaniach. Nie rozpuszcza styropianu i jest rzadka, więc powinna być ok, a nawet lepsza ;).

Pzdr

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: poniedziałek, 12 maja 2014, 20:11
autor: jaskiniowiec
Epidian 53 zawiera w sobie styren jako środek rozcieńczający, zmniejszający lepkość i zarazem polepszający przesycanie. Wchodzi on potem w reakcję, tak więc nie wysycha. Ale należy uważać i zadbać o wentylację, styren jest uważany za rakotwórczy. Pod względmn komfortu pracy lepszy jest Epidian 52, modyfikowany polieterem. Niestety sporo droższy.

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: poniedziałek, 12 maja 2014, 20:20
autor: Sw21
Mam jeszcze żywicę poliestrową,utwardzacz czerwony betox,może też się nada.

Epidian był z utwardzaczem Z1.Jutro idę i kupuję zaufanego epidiana 53 z Z1.

Pozdrawiam!Aleksander

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: poniedziałek, 12 maja 2014, 20:22
autor: jaskiniowiec
Lepsze utwardzacze to IDA2 (lustrzana wręcz powierzchnia) i TFF (szybki)

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: poniedziałek, 12 maja 2014, 20:30
autor: Sw21
Przekonałeś mnie akurat w tym sklepie maja też tff więc go użyje,jest kilka złotych droższy,więc lepszy :grin:

Pozdrawiam!Aleksander

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: poniedziałek, 12 maja 2014, 20:43
autor: gregores
Poczytaj też o żywicy epoksydowej L-285 oraz utwardzacz H-285.
Mieszanie w proporcjach wagowych 100:40 lub objętościowych 100:50.
Fakt, że 2x droższy od Epidianu - ale polecam!

Re: Sw 21 - Mój projekt.

: środa, 14 maja 2014, 16:01
autor: Sw21
Dzisiaj doszedł do mnie 1kg sorbitolu,koniec z poparzonymi rączkami :lol: .Wczoraj zrobiłem próbę żywicy epidian 53 z utwardzaczem TFF i...udało się.Jaskiniowiec utwardzacz Z1 był do D***.
Dzisiaj zalaminowalem również trzy stateczniki do rakiety na rosie.Zobaczymy co z tego będzie.


Pozdrawiam!Aleksander