Strona 1 z 3
Rakieta BNL
: środa, 25 lip 2012, 02:14
autor: mysior
Witam wszystkich
Nie miałem co zrobić z wolnym czasem, więc go zagospodarowałem w taki sposób:
Wymiary:
Średnica 30mm
Wysokość 510mm
Głowica: 70mm + 15mm wpust, plastik (prawdopodobnie z jakiejś zabawki, pod jej średnicę zaprojektowałem resztę

)
Korpus: 420mm, karton (rurka po papierze śniadaniowym,pomalowana spray'em)
Stateczniki: balsa pomalowana spray'em
Spadochron: średnica 300mm (z folii worka do pieczenia)
8 linek (mocna nić)
Waga: 41 gramów
Silnik:
B15-5 (taki leżał sobie w szufladzie

)
Nazwa BNL – bo akurat taką kalkomanię znalazłem

ale można podstawić słowa: Bardzo Niski Lot
i nie należy także kojarzyć napisu 864N z siłą ciągu
Symulacja przedstawia się tak:
Cel lotu:
Czysta rekreacja
Przewidziany start : być może jutro .
Re: Rakieta BNL
: środa, 25 lip 2012, 07:06
autor: PIOTR
mysior pisze: ... nie miałem co zrobić z wolnym czasem, więc go zagospodarowałem w taki sposób ...
Patrząc na produkt można powiedzieć dobra gospodarka

Bardzo fajny model. Możesz spokojnie startować tylko na dolnym zaczepie.
Re: Rakieta BNL
: środa, 25 lip 2012, 09:02
autor: sebek17-1999
Fajna rakietka, I całkiem pomysłowa. Zamiast silnika B15-5 mógłbyś zastosować C15-6. Ale rakietka spoko, dodaj filmik z jej lotu.
Pozdro!
Re: Rakieta BNL
: środa, 25 lip 2012, 16:43
autor: jaskiniowiec
No pięęęknie! Świetny przykład tego, jak coś się znajduje, a potem dorabia do tego resztę...
P.S. Znalazłem śrubkę, ciekawe co z tego będzie...
Re: Rakieta BNL
: środa, 25 lip 2012, 21:42
autor: mysior
sebek17-1999 pisze:Fajna rakietka, I całkiem pomysłowa....
Fajna to była. Fantastyczny lot na 10 metrów z fajerwerkiem
jaskiniowiec pisze: P.S. Znalazłem śrubkę, ciekawe co z tego będzie...
Miałem zamiar wziąć ją na pokład BNL aby czuła się jak sołtys – wysoko i bez żadnej odpowiedzialności, dziś musiałbym ją Tobie odkupić gdyż na owym pokładzie była mała awaria
Start rakiety
A tu fotka, co zostało po starcie
Rozerwanie rakiety to: zbyt ciasne umieszczenie przegrody między silnikiem a spadochronem. Wiem,wiem – moja wina.
I tak dobrze że nie wstawiłem tam silnika C-15
Film ze startu. Niewiele na nim widać oprócz kupy dymu z przewagą kupy :
START BNL
Wnioski:
Nie umiem budować rakiet ani filmować
Być może czas zmienić hobby na ... szachy?
Głowica ocalała i jest jeszcze śrubka Jaskiniowca. Już myślę co z tym zrobić... 
Re: Rakieta BNL
: czwartek, 26 lip 2012, 08:51
autor: sebek17-1999
No szkoda, bo rakieta była spoko. No ale tak czasami jest.
Dopiero w mojej 4 rakiecie zadziałał spadochron, i rakieta jeszcze jest.
Czasami porażki są potrzebne

Re: Rakieta BNL
: czwartek, 26 lip 2012, 16:35
autor: Paul
Witam,
To mi raczej wyglada na awarie silnika. Mozesz pokazac jak wyglada obudowa tego silnika po tej awarii ?
Paul
Re: Rakieta BNL
: czwartek, 26 lip 2012, 20:24
autor: jaskiniowiec
Wygląda jak korpus rozwalony ładunkiem miotającym.
Re: Rakieta BNL
: czwartek, 26 lip 2012, 20:34
autor: Paul
Wygląda jak korpus rozwalony ładunkiem miotającym.
Jezeli mial by to byc ladunek miotajacy, to rakietka o masie ok. 50g powinna by osiagnac wysokosc ok. 100...120 m i na tej wysokosci moglo by dojsc do takiej wlasnie sytuacji.
Film jast rzeczywiscie kiepski i trudno cos na nim zobaczyc, ale moim zdaniem plomien poszedl kolo opozniacza jeszcze w momencie pracy silnika.
Paul
Re: Rakieta BNL
: czwartek, 26 lip 2012, 21:22
autor: mysior
Wygląda jak korpus rozwalony ładunkiem miotającym.
i tu chyba jaskiniowiec ma racje, ale drugiej strony
Paul pisze:
Jeżeli miał by to być ładunek miotający, to rakietka o masie ok. 50g powinna by osiągnąć wysokość ok. 100...120 m i na tej wysokości mogło by dojść do takiej właśnie sytuacji.
Paul
a huk był na 8-10 metrach i wyleciał spadochron.
Być może masz racje ze rozerwalo silnik.
Ale niestety silnik został wyrwany z korpusu i mimo usilnych poszukiwań nie znalazłem ani silnika, ani dwóch stateczników.
Mnie jeszcze nigdy nie rozerwało ‘firmowego’ silnika i moje przypuszczenie wzięło się stąd ze przy montażu przegrody miedzy silnikiem a spadochronem dość ciasno ja tam wcisnąłem.
Oprócz rozerwania rakiety w miejscu przegrody jest jeszcze rozerwany bok korpusu gdzie pracował silnik, co może faktycznie świadczyć o rozerwaniu silnika.
Przy kiepsko nagranym filmie i braku korpusu silnika ciężko stwierdzić co zawiodło.
Mam jeszcze kilka silników z tej partii i będę sprawdzał je na kolejnych rakietkach