Rakieta z różnych rur PCV z casto/obi/nomi/leroy

czyli zaczynamy zabawę!
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Administrator
Posty: 2379
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Rakieta z różnych rur PCV z casto/obi/nomi/leroy

Post autor: jaskiniowiec »

Adam, jaka doskonałość dyszy?. Przeca tam w sumie dysza Bandemanna siedzi. Trudno to spieprzyć .
Awatar użytkownika
m-r70
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 14 mar 2011, 20:09

Re: Rakieta z różnych rur PCV z casto/obi/nomi/leroy

Post autor: m-r70 »

Kermit: Dlaczego stracę ciąg i impuls? Zamierzam rozwiercić tylko kanały wylotowe tak aby nie ukierunkowywały strugi gazu tak aby silnik wirował. Nie mam zamiaru zmieniać kalibru dysz.
kermit
PROFI
Posty: 387
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: znad stawu w Baninie
Kontakt:

Re: Rakieta z różnych rur PCV z casto/obi/nomi/leroy

Post autor: kermit »

trzy małe dysze są wykonane pod kątem, ciekaw jestem jakim sposobem je wyprostujesz bez zmiany przekroju krytycznego.
Jeśli taka sztuka uda się Tobie to będzie to extra sposób.
naruszenia natomiast przekroju krytycznego dysz skutkuje zmianą zacisku a potem już leci :arrow: ciśnienie ciąg i impuls , bo są ze sobą powiązane.
Tak to właśnie wygląda niestety. Konstrukcja silnika została wykonana optymalnie, dla założenia stabilizacji całej rakiety przez nadanie jej ruchu wirowego. Zwykle wszystkie przeróbki konstrukcji zmieniają jej parametry na gorsze.
Propozycja zmiany z zaślepianiem dysz pomocniczych i rozwierceniem głównej daje chyba największe szanse powodzenia.
"...co do reszty to uważam że Kartagina musi być zburzona. "
Awatar użytkownika
Kacper
Supersonic PROFI
Posty: 925
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rakieta z różnych rur PCV z casto/obi/nomi/leroy

Post autor: Kacper »

Początkowy odcinek bocznych dysz jest taki jak dla środkowej. Od środkowej różnią się tylko wycięciem w bok pod kątem 450. Czyli teoretycznie można je rozwiercić stożkowo ale wtedy dostaniemy kąt 900 co jest wybitnie niepożądane. Więc tak czy tak zostaje opcja ze śrubami.
Adam
Supersonic PROFI
Posty: 395
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 18:30
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rakieta z różnych rur PCV z casto/obi/nomi/leroy

Post autor: Adam »

Witam!
jaskiniowiec pisze:Adam, jaka doskonałość dyszy?.
Tam był sarkazm Andrzeju.
Właśnie do tego zmierzam, że tego typu przeróbki nie niosą praktycznie żadnych zmian. Cały temat zmian w ROSie (na marginesie to off-topic) jest jak dla mnie bezcelowy. Rotację można albo olać (najlepsze rozwiązanie) albo zaślepić boczne dysze i rozwiercić centralną (drugie najlepsze z kolei). Konia z rzędem temu, dla kogo łatwiej jest nadać symetrię wylotów dysz bocznych niż wkręcić 3 śrubki i przez 3 sekundy powiercić. Oczywiście, można w otwory dysz wkleić maleńkie wkładki grafitowe żeby zmniejszyć erozję a za nimi z włókien węglowych i żywicy fenolowo formaldehydowej uformować kielichy wylotowe deLavala żeby zlikwidować rotację a przy okazji podnieść doskonałość dysz :!: I wtedy już można na ROSie w kosmos polecieć :mrgreen:
I już bez sarkazmu życzę wszystkim dobrej nocy!
ODPOWIEDZ